کرایولیپولیز، کاهش سایز بعد زایمان

pregnancy-qa

سوال بارداری: آیا می توانم با کرایولیپولیز یا آر اف شکمم را لاغر کنم؟ 6 ماه از زایمانم گذشته (زایمان سزارین) ولی هنوز هم دچار چاقی شکمی شدید هستم.

پاسخ دکتر مریم برزین، پزشک متخصص چاقی و پژوهشگر مرکز بیماری های غدد و متابولیسم دانشگاه شهید بهشتی:

منعی برای استفاده از روش کرایولیپولیز بعد از زایمان و در دوران شیردهی ندارد و 6 ماه پس از زایمان زمان مناسبی برای این کار است زیرا فرایند طبیعی شدن اندازه رحم و بازگشت آن در حفره لگنی کامل شده است و اندازه شکم به حالت قبل از بارداری برگشته است.

سلول ‌های چربی برخلاف بافت ‌های اطرافشان، نسبت به تخلیه انرژی یا همان سرد شدن بسیار حساسند. سرمایی که به دلیل قرار گرفتن سر دستگاه کرایو روی بدن فرد ایجاد می ‌شود، سلول ‌های چربی را برای همیشه می ‌کشد و از بین می‌برد. البته این چربی‌ها داخل خون یا بدن سرازیر نمی شود بلکه به همان روشی حذف می ‌شوند که سلول‌ های پیر و مرده بدن از بین می ‌روند.

از آنجا که کرایو لیپولیز یک روش غیر تهاجمی مبتنی بر سرماست و بافت هدف آن چربی زیر پوستی است، هیچ تاثیری بر شیردهی هم ندارد و مادران باردار می توانند با خیال راحت از این روش استفاده کنند.

ممنوعیت آر اف هم به کهیر ناشی از گرما، بیماری پوستی فعال مثل لیکن پلان یا پسوریازیس، داشتن پیس میکر قلبی و پروتز فلزی در ناحیه مورد نظر محدود می شود. البته این روش در دوران حاملگی به خاطر تاثیر ناشناخته آن بر جنین انجام نمی شود ولی در دوران شیردهی هیچ منعی ندارد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 177 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟