کاهش وزن پس از زایمان، چند راهکار ساده

۵-۲۱۶٫jpg

قبل از هرچیز اگر هر کاری را درست انجام می دهید، مثلا هفته ای 3 تا 5 بار ورزش کنید و میزان سوختن کالری های بدن را هم زیر نظر دارید، شاید بدن شما آماده کاهش وزن در دوران شیردهی نیست.

این یک امرطبیعی است که وقتی شیر می دهید، بیشتر گرسنه می شوید. برای اینکه بدن شما کالری بیشتری به منظور تولید شیر در سینه می خواهد. در نتیجه وقتی نوزاد شما از شیر گرفته شد، ممکن است میزان گرسنگی شما هم کاهش یابد و امکان کاهش وزن برای شما فراهم شود. به یاد داشته باشید که زمان شیردادن شما موقت است. اینکه چه مدت به فرزندتان شیر می دهید، به خودتان بستگی دارد. شما فقط در این مورد تصمیم می گیرد. همه می دانند که کاهش وزن بعد از زایمان به زمان نیاز دارد. مهم نیست کارشناسان چه می گویند. اگر در مورد وزن خود به حدی ناراحت هستید که دارید دیوانه می شوید و هنوز شیر می دهید، به میزان غذا خوردن خود توجه کنید. صبحانه صرف نمی کنید؟ به خودتان گرسنگی می دهید تا در زمان ناهار و شام پرخوری کنید؟ هردو مورد می توانند در مورد کاهش وزن شما تعیین کننده باشند. چهار پنج وعده کم در طول روز در بشقاب های کوچک غذا بخورید و به جای غذاهای چرب و فست فود، کربوهیدرات ها و میوه و سبزی و غلات مصرف کنید. این کار نه تنها به متابولیسم بدن شما کمک می کند بلکه میزان قند خون را ثابت نگه داشته و به شما انرژی می بخشد. برنامه تمرینات ورزشی خود را تغییر دهید. به جای 2-3 بار ورزش کردن در هفته، آن را به 5-7 بار در هفته افزایش دهید. و ورزش هایتان را با هم قاطی کنید. هم ورزش های دویدن و زومبا و هم تمرینات کاهش وزن را در برنامه ورزش داشته باشید. و هر دو روز یک بار جای این برنامه ها را با هم عوض کنید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 217 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟