بیمارستان دولتی مناسب برای زایمان

pregnancy-qa

سوال بارداری: اصرار دارم حتما طبیعی زایمان کنم و دوست دارم از همین ابتدای بارداری تا زایمان تحت نظر پزشکی باشم که در بیمارستانی که زایمان خواهم کرد کار کند. کدام بیمارستان دولتی بهتر است؟ متخصص زنان زایمان را انجام می‎دهد یا دانشجوها؟
پاسخ دکتر زهرا رضایی متخصص زنان و زایمان و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران:

بهترین بیمارستانهای دولتی برای زایمان بیمارستانهای دوستدار سلامت مادر و فرزند هستند. بنده در بیمارستان جامع زنان محب یاس مشغول به کارم اما به هر حال باید به این نکته توجه داشته باشید که در بیمارستانهای دولتی همیشه پزشکی که تحت نظرش هستید سر زایمان حضور ندارد. هر پزشکی که آن روز کشیشک باشد زایمان را انجام می‎دهد. روند زایمان توسط ماما کنترل می‎شود اما متخصص زنان است که زایمان را در نهایت انجام می‎دهد و نباید از این نظر نگران باشند. نکته دیگر اینکه از همان ابتدای باردری و نهایتا تا ماه چهارم باید در بیمارستان دولتی برای زایمان پرونده تشکیل دهید و در کلاسهای آموزشی حضور مرتب داشته باشید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 242 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟