بیهوشی سزارین چه بر سر مادر می‌آورد؟

۱-۲۲۶٫jpg

روزنامه ایران: زایمان طبیعی باعث فشرده‌شدن قفسه سینه نوزاد شده و مواد غلیظ نامناسبی كه در دوره جنینی وارد بدن نوزاد شده از بدن او تخلیه می‌شود اما در سزارین این كار انجام نمی‌شود و مواد غلیظ در ریه نوزاد باقی می‌ماند.

دكتر اختر اشرفی، متخصص زنان و زایمان با اعلام این خبر گفت: سزارین عوارض حاد و مزمنی دارد كه از جمله عوارض حاد آن عفونت، خونریزی، بی هوشی، مشكلات عروقی و احتمال ایجاد آمبولی است.همچنین میزان از دست رفتن خون مادرانی كه سزارین می كنند، حدود ۲ برابر بیشتر از مادرانی است كه به روش طبیعی زایمان می كنند.

اشرفی با بیان اینكه زنان پس از سزارین چند هفته بیشتر از زنانی كه به روش طبیعی زایمان كرده اند نیاز به استراحت دارند، اظهار داشت: باز شدن شكم برای انجام عمل سزارین می تواند منجر به چسبندگی در دیواره شكم پس از گذشت زمان شود.

اشرفی با اشاره به اینكه بی هوشی ناشی از سزارین می تواند مشكلاتی را برای نوزاد و مادر ایجاد كند، گفت: باید فعالیت های فرهنگی برای انگیزه بیشتر زنان برای زایمان طبیعی در كشور صورت گیرد، زیرا متأسفانه تبلیغات منفی در زمینه زایمان طبیعی در كشور، زنان جامعه را به سزارین سوق داده است.

متخصص زنان وزایمان گفت: زایمان طبیعی از مشكلاتی نظیر افتادگی ها و شل شدن بافت بدن كه به واسطه بارداری ایجاد می شود، جلوگیری می كند اما در سزارین از این عوارض جلوگیری نمی شود.

بیهوشی سزارین چه بر سر مادر می‌آورد؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری و نزدیکیزایمان با هیپنوتیزمبارداری هفته به هفته دو قلوزایمان مهنازافشارزایمان جنین درشتراههای درمان ورم حاملگیبارداری هفته به هفته اولبارداری هفته به هفته نی نی سایتبارداری دوقلودر هفته 12 بارداری چه بخوریمباردار شدن سریعخوردن پرتقال بارداریبارداری ماه نهمعلائم سقط جنین در 5 ماهگیروشهای باردار شدن سریعهفته 30 بارداری دوقلوآزمایشهای قبل حاملگیبارداری 18 هفتهعلت باردار نشدن زنانجک زایمانخوردن گوجه در زمان حاملگیقرص ضد بارداری برای سقط جنینعکس آزمایش بارداریمصرف آسپرین قبل از حاملگیبارداری سالمازمایش بارداریقرص ضد بارداری و لک بینیآزمایشات حین حاملگیزایمان کانگوروخوردن کنجد در زمان حاملگیبارداری کم کاری تیروئیدآزمایشات ماه 7 حاملگیحاملگی نیوشا ضیغمیسقط در هفته 3 بارداریسقط جنین در شش ماهگیمصرف دارو در زمان حاملگیبارداری نرم افزارقرص ضد بارداری با کاندومدوچرخه ثابت حاملگیخوردن انبه در حاملگی

نی نی سرچ