یک نوزاد درون کیسه آب، تولدی که نادر شد

۷-۲۴۸٫jpg

ایسنا: کیسه آمنیوتیک (کیسه آب) محفظه ای مملو از آب درون رحم مادر است که جنین در آن شناور بوده و مراحل رشد را سپری می کند. این کیسه حاوی مایع شفاف و نسبتا زرد رنگی است که بیشتر آن را آب تشکیل می دهد، اما پس از هفته دهم مقدار کمی ادرار جنین وارد آن می شود.

کیسه آمنیوتیک از صدمه دیدن نوزاد جلوگیری کرده و علاوه بر کنترل دمای بدن، امکان تنفس و بلع را برای جنین فراهم می کند؛ این مایع به تدریج در طول بارداری افزایش می یابد و پس از هفته سی و هشتم روند افزایش مایع متوقف و نوزاد آماده تولد می شود.

کیسه آمنیوتیک به طور طبیعی در حین زایمان پاره می شود، اما در این نمونه بسیار نادر، نوزاد در حین عمل سزارین درون کیسه سالم و دست نخورده از رحم مادر خارج می شود.

دکتر «آریس تسیگریس» پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستانی در شمال آتن، تصویر لحظه تولد نوزاد درون کیسه آمنیوتیک را در اینترنت منتشر کرده است.

دکتر «تسیگریس» تأکید می کند: باتوجه به پاره نشدن کیسه آمنیوتیک، نوزاد متوجه به دنیا آمدن خود نشده و رفتاری مشابه داخل رحم مادر داشت؛ در این زمان هیچ خطری نوزاد را تهدید نمی کند، اما به محض پاره شدن کیسه روند طبیعی تنفس آغاز می شود.

رشد و تکامل جنین درون کیسه آمنیوتیک

به دنیا آمدن یک نوزاد درون کیسه آمنیوتیک

یک نوزاد درون کیسه آب، تولدی که نادر شد

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۵/۲۲ 60 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

فولیک اسید 1 حاملگیرشد ابرو با قرص ضد حاملگیآزمایشهای لازم بارداریانواع آزمایش های بارداریخاطرات حاملگی و زایمانهفته سیام بارداریخوردن ماهی حاملگیبرنامه پایان ناباروری شبکه چهارجک زایمان گاوبارداری زمانحاملگی رازیانهاحتمال بارداری یک هفته به پریودزایمان در بیمارستان ضیائیانزایمان مرد باردارروش سقط جنین سنتیتست بارداری ابن سینابارداری 38 هفتهدرمان باردار شدنعلایم زایمان زودرس3 ماه دوم حاملگیعلائم باردار بودنتپش قلب در حاملگیهفته 16 بارداری و جنسیتخوردن هویج بارداریتست بارداری پزشکی قانونیخطرات حاملگیسقط جنین بر اثر ضربهتست بارداری عسلسقط جنین با لیزردر هفته پنجم بارداری چه بخوریمچگونه آزمایش بارداری را بخوانیمبارداری هفته ایکاندوم سفت کنندهحاملگی چگونه اتفاق می افتددوران بارداری هفته به هفتهقرص ضد حاملگی حاوی پروژسترونعلل سقط جنین در ماه چهارمبارداری و طب سنتیبارداری هفته به هفته 30روز زایمان سزارین

نی نی سرچ