خطر سقط، این ادویه ممنوع!

۱-۴٫jpg

گلپر یکی از معروف‌ترین گیاهان در طب سنتی برای درمان بیماری‌های گوارشی به‌خصوص نفخ محسوب می‌شود. گلپر، هضم‌کننده غذا و تقویت‌کننده معده است. برای بهره بردن از خواص ضدنفخ گلپر، بهتر است یک گرم از پودر دانه‌های این گیاه را همراه رازیانه بعد از غذا و با آخرین لقمه به اندازه نصف قاشق غذاخوری بخورید.

طبیعت گرم و خشک
از آنجا که گلپر طبیعت گرم و خشکی دارد، افراد گرم مزاج باید دانه‌های این گیاه را یک شب در سرکه بخوابانند و بعد از 24 ساعت و خشک شدن دانه‌ها، آن را در روز، پودر و استفاده کنند.

کاربردهای گلپر در طب سنتی
غیر از خواص درمانی از دیگر کاربردهای گلپر در طب سنتی، تلطیف گوشت‌ها به‌خصوص گوشت آبزیان و ماهی است و توصیه می‌شود به عنوان ادویه در پخت ماهی از گلپر استفاده کنید.

گلپر در دوران بارداری
اما مصرف بیش از 2 گرم گلپر در روز در دوران بارداری به‌خصوص 3 ماهه اول جایز نیست زیرا باعث سقط جنین می‌شود. گاهی مصرف گلپر در افراد گرم مزاج باعث سردرد می‌شود، در این صورت می‌توانند گلاب بو کنند تا سردردشان رفع شود.
دکتر مهرداد کریمی، متخصص طب سنتی

منبع:سلامت ایران

خطر سقط، این ادویه ممنوع!

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

روش های سقط جنین 3 ماههبارداری فولیکولمحاسبه ی هفته بارداریتعبیر خواب بارداریبه خوردن در بارداریسقط جنین با زعفرانبارداری تغذیه مناسبدفتر ثبت زایماندرمان قند حاملگی در طب سنتیبارداری دوقلوییدانستنیهای بارداری هفته به هفتهدرمان شپش حاملگیبارداری ماه نهمعلت سقط جنین در 6 هفتگیخوردن نوشابه در زمان حاملگیسقط جنین با گیاهان داروییشروع حاملگیخوردن امگا3در بارداریروش درمان بارداری خارج از رحمتاثیر قرص ضد بارداری اورژانسی بر قاعدگیبارداری هفته به هفته وعلایمتست بارداری با وایتکسسرماخوردگی در بارداریحاملگی و رنگ موکاندوم جادوییبارداری هفته به هفته 18خوردن به بارداریخوردن گوجه سبز در بارداریقرص های ضد بارداری ال دیتست ناباروری مردانسقط جنین مسائل شرعیتست نازایی قبل از ازدواجمصرف آسپرین در بارداریراههای سقط جنین 4 ماههبارداری حالت تهوعازمایش حاملگیعکس آزمایش بارداریروز 53 بارداریدرمان ضعف بارداریدلیل نازایی زنان

نی نی سرچ