ضروری ترین دارو در اول بارداری

۹-۲۱۲٫jpg

آیا می دانید استفاده از اسیدفولیک در دوران بارداری اهمیت چه فوایدی برای شما و جنین تان دارد.

نقص در لوله‌ عصبی
تیرنگ نیستانی متخصص تغذیه گفت: یکی از نقایصی که خلقت مادرزادی جنین را تهدید می‌کند وجود نقص در لوله‌ عصبی است (که به نام‌های مننگوسل، مننگومیوسل از آن ها یاد می‌شود).

اسید فولیک
وی ضمن اشاره به مداخلات صورت گرفته جهت تامین حدودی اسید فولیک تصریح کرد: مداخلاتی همچون انجام غنی سازی آن با آرد و آهن و همچنین استفاده از روش مکمل‌یاری در دوران قبل از بارداری، خود بارداری و پس از آن صورت پذیرفته است.

اسید فولیک جزء ویتامین‌های گروه B طبقه بندی می شود و محلول در آب است و منبع ذخیره سازی آن هم در کبد است.

ضرورت مصرف‌ در دوران بارداری
اسید فولیک در همه گونه‌های غذایی اعم از گیاهی و جانوری وجود دارد، اما به دلیل ضرورت مصرف‌ آن در دوران بارداری ممکن است به قدر کافی تامین نشود، به همین جهت باید از مکمل های اسید فولیک حتما استفاده شود البته در زمان عادی این میزان موجود در مواد غذایی حدود 4-6 ماه نیاز بدن را تامین می‌کند.

نحوه عملکرد افراد مراقبت کننده از تغذیه مادران باردار جهت مصرف اسید فولیک
این افراد با تجویز مکمل‌ها اسید فولیک مورد نیاز مادران باردار را تامین می‌کنند و از این طریق ضمن کمبود جبران آن از بروز نقایص لوله عصبی جنین جلوگیری به عمل می‌آورد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ضروری ترین دارو در اول بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری خوب7ماه حاملگیدانستنیهای ماه 5 بارداریحاملگی 23 هفتهتعریف نازاییسقط جنین 3 ماههروز 4 حاملگیعلل سقط جنین در دوران بارداریبارداری و تغذیهدرباره ی ناباروریمصرف چای حاملگیبارداری هفته به هفته 22مادران باردارزن باردار اگر سرما بخوردمصرف انار در زمان بارداریدرمان تنگی نفس حاملگیحاملگی ذرتبارداری بلافاصله بعد از سقطمصرف زیره در حاملگیباردار شدن دختر باکرهخوردن هویج بارداریهفته هشتم بارداری و لکه بینیآزمایش حاملگی سندروم داونهفته 29 بارداری دوقلوییمصرف اسید فولیک قبل بارداریبارداری هفته به هفته 35حلوا حاملگیاسپرم ضعیف و سقط جنینتغذیه در هفته 7 بارداریسقط جنین در هفته پنجم بارداریآزمایش هپاتیت حاملگیبازی باربی باردار جدیدسایت ناباروری اصفهانبارداری خانم بازیگرخوردن پرتقال حاملگیباردار مردبارداری و آزمایش خون منفیدرمان فیبروم بارداریمصرف متفورمین برای بارداریآزمایش ادرار بارداری

نی نی سرچ