چند گیاه که در بارداری نباید مصرف شوند!

۳-۱۷۲٫jpg

مصرف داروهای گیاهی در بارداری
باور عمومی این است که داروهای گیاهی عوارض و خطر کمتری نسبت به داروهای شیمیایی دارند و به راحتی و بدون دستور پزشک می‎توان از آنها استفاده نمود. این در حالی است که داروهای گیاهی در بسیاری از موارد عوارض و مشکلات بسیاری در پی دارند. به خصوص در دوران حساس بارداری که ممکن است با استفاده بی‎جا عواقب خطرناکی مثل سقط جنین را به همراه بیاورند.

خطر سقط جنین
یکی از داروهای گیاهی که بیشتر مادران به آن روی می‎آورند، داروهای ملین است (مانند ختمی، بنفشه، پنیرک) که برای کاهش عوارض ناشی از یبوست مورد استفاده قرار می‎گیرد، در حالی‎که این داروها خطر سقط جنین را افزایش می‎دهند.

مصرف کافئین نیز در زنان باردار خطر سقط جنین را افزایش می‎دهد.

زرشک و زعفران نیز در ماه‎های اول بارداری ممکن است باعث زایمان زودرس شود و جان کودک را به خطر بیاندازد.

گلپر یک گیاه تقویت کننده معده است. مصرف بیش از اندازه آن در سه ماهه اول بارداری باعث سقط جنین می‎شود. مصرف داروهای نفخ آور و قاعده آور در این دوران مناسب نیست.

ناراحتی‎های عصبی در نوزادان
جعفری به دلیل خاصیت مدربودن (ادرار آور) برای خانم‎های باردار توصیه نمی‎شود. خوردن کرفس نیز در خانم‎های باردار باعث ناراحتی‎های عصبی در کودکانشان می‎شود.

گل گاوزبان به دلیل داشتن آلکالوئید (نوعی ماده مسکن است که بر روی سیستم عصبی تاثیر می‎گذارد) روی زنان باردار و کودکان اثر منفی می‎گذارد.

رزماری در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‎شود، زیرا باعث حمله‎های تشنج می‎شود.

آلوئه‎ورا خاصیت ملینی قوی دارد و باعث تحریک شدید روده و فشار بر رحم شده و خطر سقط جنین را در پی دارد.

منبع:سلامت بانوان اوما

چند گیاه که در بارداری نباید مصرف شوند!

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

کاندوم زنانثواب بارداریبارداری هفته به هفته چهاردهمقند حاملگی نرمالتست بارداری ابوعلی سینازایمان عقربتست بارداری چند درصد درست استبارداری طب شیعهحاملگی کهیرتداخل دارویی با قرص ضد بارداریبارداری خارج از رحم چیستآزمایش بارداری قبل از پریودسقط جنین در هفته سومکاندوم پیشگیری از ایدزهفته 19 بارداری چی بخوریمبرنامه غذایی هفته به هفته دوران بارداریروند بارداری هفته به هفتهسونوگرافی در هفته شش بارداریقرص ضد بارداری و حالت تهوعبارداری هفته به هفته 39سقط جنین توسط زعفرانقرص ضد بارداری سرطانآیا قرص ضد بارداری باعث نازایی میشودروش سقط جنین سنتیسونوگرافی هفته 6 بارداریتست حاملگی با سیرتاثیر قرص ضد بارداری اورژانسی بر قاعدگی3 ماه دوم حاملگیسقط جنین 1 هفته ایآزمایشات ماه 6 بارداریسقط جنین در هفته ششمیوگای بارداری در تهرانسقط جنین به روش خانگیزایمان توی ابدرمان کم خونی قبل حاملگییوگای بارداریبتا در هفته 4 بارداریهفته 34 بارداری چی بخوریمبارداری هفته به قفتهبارداری هفته به هفته با فیلم

نی نی سرچ