بلاتکلیفی قانون جمعیت و تعالی خانواده پس از گذشت ۴ سال

۴-۲۴۵٫jpg

علی‌ اکبر محزون در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس‌ گفت: ما همواره آمار طلاق را به صورت ماهانه در سایت سازمان ثبت‌احوال کشور منعکس می‌کنیم در این رابطه بحث انتشار و اعلام دو حوزه مختلف است.

وی ادامه داد: ما طبق قانون موظف به انتشار اطلاعات و داده‌ها هستیم و این امر را طی سال‌های گذشته انجام داده‌ایم، اما بحث اعلام آمار موضوع رسانه‌ای و جریان‌سازی آن است که به نوعی کنترل شده و هدفمند طی سال‌های اخیر انجام شده است.

محزون گفت: در حوزه اعلام آمار، ماده 54 قانون برنامه پنجم توسعه تعیین تکلیف کرده است اما موضوع انتشار متفاوت از آن تعریف شده است.

وی در رابطه با اجرای سیاست‌های افزایش جمعیت گفت: ما به دنبال تدوین سیاست‌های جدید نیستیم چرا که هنوز سیاست‌های جمعیتی که ابلاغ شده بود اجرا نشده بود.

مدیرکل دفتر آمار ثبت احوال کشور گفت: سیاست‌های جمعیتی در سال 93 ابلاغ شد و روز ملی جمعیت در تقویم کشور آمد و قرار بود دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های عملیاتی خود را برای پیاده‌سازی سیاست‌های کلی جمعیت اعلام کنند.

محزون ادامه داد: خطاب قانون به هر سه قوه بوده است که اگر قانون یا برنامه‌ای می‌خواهند آن را تدارک ببینند.

وی تصریح کرد: طبق نیاز به ماده قانونی، مجلس طرح جمعیت و تعالی خانواده را تدوین کرد اما هنوز بعد از گذشت 4 سال بلاتکلیف مانده است.

مدیرکل دفتر آمار ثبت احوال کشور گفت: همچنین پیش‌بینی شده بود که در برنامه ششم توسعه موضوع جمعیت به عنوان اولین گام جدی برای اجرا باشد حالا باید ببینیم که آیا در این برنامه به درستی به آن پرداخته شده است یا خیر.

انتهای پیام/

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۲ 189 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟