هزینه درمان ناباروری، قوز بالای قوز جوانان

۳-۲۰۶٫jpg

سیاست های دولت برای افزایش جمعیت اگرچه چندسالی است بیان گردیده اما هنوز فکری به حال تامین هزینه های درمان زوج های نابارور نشده و هزینه های بالای درمان و نبود پوشش بیمه ای مناسب، این زوج ها را دچار مشکلات معیشتی کرده است.

زنگ خطر نا باروري لزوم حمايت مالي و بيمه اي از زوجين را دوچندان مي كند اما متاسفانه به دليل هزينه هاي بالاي درمان ناباروري، شركت هاي بيمه اي تمايل چنداني براي حمايت از درمان زوجين نابارور ندارند.

هزينه هاي درمان ناباروري كمرشكن است و با وجود اهميت افزايش جمعيت، فكري به حال بهبود اين وضع نمي شود. اين وضعيت در فارس نيز به همين منوال است و به نظر مي رسد براي دستيابي به سياست هاي افزايش جمعيت بيش از هر چيز بايد زوج هايي كه تا كنون بچه دار نشده اند را حمايت كرد.

رئيس بيمارستان مادر و كودك غدير در اين خصوص مي گويد: حمايت در اين خصوص اهميت به سزايي دارد اما بيمه ها در تامين هزينه هايي كه تا كنون در حوزه هاي درمان تقبل كرده اند هم مشكل دارند و پرداخت هاي آن ها به ما 8 تا 10 ماه و در مورد بهترين بيمه ها 4 تا 5 ماه تاخير دارد و اضافه شدن يك خدمت از جمله درمان ناباروري، تاخيرها را افزايش مي دهد چرا كه سازمان هاي بيمه گر منبع درآمد و يا بودجه اي مطلوب در اين خصوص ندارند.

دكتر اميني مي افزايد: هزينه هاي درمان نا باروري نسبت به توانايي زوج ها بالاست و شايسته است كه با توجه به سياست هاي دولت در مورد افزايش جمعيت، با نگاه انساني به زوج هاي ناباروري كه زندگي مشتركشان دچار مخاطره شده و حتي در معرض طلاق قرار گرفته، كمك شود.

وي مي گويد: خيرين، دولت و بيمه ها مي توانند در رفع مشكلات با اين زوج ها بيش از پيش همراه باشند و مشكلاتشان را كاهش دهند.

دكتر اميني مي افزايد: البته تعدادي از زوج هاي جوان نابارور كه هنگام سفر هيات دولت براي درمان درخواست كمك كردند، حمايت از آن ها توسط دولت و رئيس دانشگاه علوم پزشكي شيراز در حال انجام است.

وي در ادامه از راه اندازي مركز دولتي درمان ناباروري و نازايي در بيمارستان حضرت زينب(س) شيراز خبر مي دهد و مي گويد: اين مركز باعث كاهش هزينه ها و بهره مندي درصد بالاتري از زوج هاي جوان نابارور از امكانات موجود مي شود.

عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز نيز حمايت از زوج هاي نابارور قابل درمان را در فارس به حد كافي نمي داند.

دكتر صمصامي ابراز اميدواري مي كند كه بتوان زمينه حمايت هاي مطلوب از اين افراد را بيش از پيش فراهم كرد.

رئيس بيمارستان حضرت زينب (س) و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز يادآور مي شود: با توجه به اين كه زوج هاي نابارور مجبور به انجام فعاليت هاي درماني از جمله سونوگرافي هاي مكرر،IVF و لقاح آزمايشگاهي و انتقال جنين به درون رحم مادر هستند هزينه هاي بسياري را متحمل مي شوند.

دكتر صمصامي مي افزايد: متاسفانه در حال حاضر هيچ كدام از امور درماني ياد شده زوج هاي نازا حمايت مالي نمي شود و همين مساله مشكلات بسياري براي آن ها به وجود مي آورد.

وي مي گويد: در حال حاضر هزينه هاي مربوط به درمان ناباروري بالاست و اين ميزان در مراكز موجود فارس حدود 8 ميليون تومان است. با توجه به اين كه مركز دولتي درمان ناباروري قرار است در بيمارستان حضرت زينب (س) شيراز راه اندازي شود اين هزينه ها به يك تا 2 ميليون تومان كاهش مي يابد.

15 درصد زوج هاي فارس نابارورند
دكتر صمصامي مي افزايد: 15 درصد زوج هاي فارس نابارورند كه اكثر اين افراد به درمان پاسخگو هستند و با درمان هايي از قبيل لقاح آزمايشگاهي، اهداي تخمك و جنين اهدايي بچه دار مي شوند.

منبع:خبرآنلاین

هزینه درمان ناباروری، قوز بالای قوز جوانان

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

زایمان خرم سلطانهفته یک تا چهلم بارداریبارداری اخر هفتهبارداری صرعدرمان سردرد های بارداریروش درمان کمردرد بارداریزایمان در بیمارستان غیاثیکاندوم سادهکاندوم با طعم اناردرمان نازایی طب اسلامیرابطه نازایی با مصرف قلیانبارداری هفته بهحاملگی قند خونقرص ضدبارداری برای ریزش موهفته پانزدهم بارداری دوقلوزایمان بی دردتست غربالگیری بارداریهفته 6 بارداری عکسخاطرات زایمان طبیعیبارداری هفته های اخردرمان افسردگی حاملگیبارداری بدون دخول ممکن است؟اطلاعاتی درباره ی کاندومروش سقط جنین 1ماههسایت ناباروری مردانروند بارداری هفته به هفتهمصرف مکمل های حاملگیهزینه آزمایش ژنتیک بارداریحاملگی عفونتزایمان فیزیولوژیک در تهرانسقط جنین بر اثر ضربهآزمایش بارداری پسردعا جهت باردار شدنآزمایش لازم قبل از بارداریحاملگی 41 هفتهبرنامه غذایی هفته به هفته دوران حاملگیخوردن موز در اوایل بارداریزایمان غیرطبیعی چیستبارداری ژلوفنسقط جنین در هفته هفتم بارداری

نی نی سرچ