بارداری سریع، روش های موثر

۴-۲۴۸٫jpg

ما می‌توانیم به شما بگوییم که معمولا چه مدتی طول می‌کشد تا حامله شوید و چگونه می‌توانید سرعت آن را بیشتر کنید.

اگر سن‌تان زیاد است، سیگار می‌کشید یا در وضعیتی هستید که سلامت باروری را کاهش می‌دهد، باید زمان بیشتری صبر کنید.

مشکل باروری

اگر یک سال تلاش کردید و موفق نشدید، بهتر است با یک متخصص باروری مشورت کنید. اگر به تلاش خود ادامه دهید ممکن است به طور طبیعی باردار شوید، اما اگر مشکل باروری داشته باشید، بهتر است هرچه زودتر از پزشک خود کمک بخواهید تا سال‌های با ارزش خود را از دست ندهید. اگر شما 35 سال یا بیشتر دارید، زمان برا‌یتان باارزش‌تر است و بهتر است زودتر برای درمان اقدام کنید. اگر تا 6 ماه باردار نشدید، قرار ملاقاتی با متخصص زنان بگذارید.

حدود 90% از زنان به طور طبیعی باردار می‌شوند. 10% باقی مانده در نهایت نابارور هستند.

تشخیص ناباروری

تشخیص «ناباروری» یعنی یک سال تلاش بدون موفقیت. تعداد زیادی از زوج‌های نابارور پس از درمان‌های پزشکی، باردار می‌شوند. باقی معمولا از روش‌های دیگری چون اهدای اسپرم یا رحم جایگزین استفاده می‌کنند.

تاثیر سن بر باروری
هر چه سن بالاتر باشد، زمان بارداری نیز افزایش می‌یابد. پس از یک سال تلاش، حدود 86% از زنان سالم و بارور در اوایل 20 سالگی باردار شدند. این نسبت میان زنان سالم و بارور در اوایل40 سالگی به حدود 36 % تغییر پیدا کرد.

اوج باروری زنان

به طور میانگین، اوج باروری زنان در 24 سالگی است و از اواسط 30 سالگی به تدریج افت می‌کند. اگر چه با افزایش سن، بارداری نیز سخت‌تر می‌شود اما بسیاری از زنان زایمانی سالم و موفق در طول 40 سالگی خود دارند.

در اینجا چند مورد بیان شده که به بارداری شما سرعت می‌بخشد:
در مرحله اول از دوران تخمک‌گذاری خود آگاه شوید. شما تنها زمان تخمک‌گذاری خود می‌توانید باردار شوید. (زمانی که تخمدان شما تخمک آزاد می‌کند.)

در مرحله بعدی زمان مقاربت خود را با تخمک گذاری‌تان هماهنگ کنید. مطالعات نشان می‌دهد که زوج‌هایی که در زمان تخمک‌گذاری مقاربت داشته‌اند، زودتر باردار شدند. (بهترین زمان مقاربت دو تا سه روز قبل از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری است.)

سرعت بارداری زوج‌هایی که در زمان تخمک‌گذاری مقاربت داشته‌اند، بیشتر از آن‌هایی است که سعی داشتند در زمان‌های دیگر باردار شوند. در این هنگام بدن خود را برای بارداری آماده کنید. سلامت شما برای بارداری ضروری است، بنابراین برای معاینه قبل و حین حاملگی به پزشک یا مامای خود مراجعه کنید. به دنبال مواد مغذی که بدن شما در طول بارداری به آن احتیاج دارد باشید و غذاهای سالم مصرف کنید. همچنین تحقیق کنید تا چه اندازه اضافه وزن و کاهش وزن بر بارداری شما تاثیر می‌گذارد.

منبع:دکتر سلام

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۲۱ 214 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟