همه دلایل حاملگی خارج رحم

pregnancy-qa

سوال بارداری: من در اردیبهشت امسال عمل لاپاراسکوپی به علت حاملگی خارج رحم انجام دادم بعد از چند ماه الان گاهی درد در لگن سمت راست دارم. در ضمن حاملگی هم سمت راست بود علت چی می تونه باشه؟ من 35 سالمه و پریودهام هم نامنظمه که الان گلوکوفاژ می خورم و برای التهاب لوله هم آسپیرین و داکسی ساکلین، پریود آخرم هم فقط سه روز خونریزی داشتم. مشکل کجاست؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
احتمالا شما به دلیل تنگی لوله رحم و یا عفونت های لگنی که داشته اید، دچار چسبندگی لوله رحم شده اید و این مشکل در شما باعث شده است کهحاملگی خارج از رحم داشته باشید. تمام خانم هایی که مانند شما یک بار حاملگی خارج از رحم داشته اند در بارداری بعدی خود احتمال مجدد آن افزایش می یابد. به شما توصیه می کنم که عفونت خود را درمان کنید و حتما 3 ماه بعد از عمل لاپاراسکوپی خود، سونوگرافی انجام دهید تا لوله رحم شما بررسی شود. همچنین شما با توجه به سن و سابقه حاملگی قبلی می توانید اولبین زمانی که پزشک تشخیص داد برای بارداری بعدی خود اقدامات لازم را انجام دهید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۲۱ 265 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟