محاسبه سن بارداری برحسب بتا

۱-۲۴۳٫jpg

من 30 ساله هستم، چند ماه است اقدام به بارداری کردم. 24 شهریور اولین روز قاعدگی بود الان با چهار روز تاخیر تست بتا تیتر دادم 1100 بود. می خواستم سن بارداریم رو بدونم؟ آیا در حال حاضر می شود با سونوگرافی ساک حاملگی را دید؟

پاسخ دکتر مرجان قاجار، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز برای محاسبه تاریخ بارداری باید اولین روز آخرین قاعدگی را حساب کنید. به همین دلیل توصیه می شود از آن تاریخ یک هفته به یک هفته، حساب کنید تا به تاریخ الان برسید. سن واقعی جنین همیشه دو هفته کمتر از سن بارداری بر اساس تاریخ پریود است. البته گاهی ممکن است تخمک گذاری دیرتر از زمانی که تصور می کنید اتفاق افتاده باشد.

پاسخ دکتر فاطمه واثق رحیم پرور، متخصص مامایی:
ساک حاملگی از حدود هفته پنجم باردرای قابل رویت است. در صورتیکه قاعدگی منظم دارید، اگر یک هفته بعد از تاخیر در موعد پریود برای سونوگرافی مراجعه کنید، ساک حاملگی احتمالا تشکیل شده است.

محاسبه سن بارداری برحسب بتا

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری هفته به هفته نی نی بانراههای بارداری سریعزایمان در منزلخوردنی های هفته به هفته بارداریحاملگی در کانادابارداری چند قلوییفصلنامه نازاییبارداری رنگ موفصلنامه ناباروریبارداری هفته 36زایمان بچهخوردن قرص امگا 3در حاملگیسن بارداریزایمان خطرناکعلائم بارداری 2 قلوبارداری دوم بعد از سزاریندرمان ورم بارداریخوراکی بارداری هفته به هفتهحاملگی زنانبارداری بعد از زایمانمصرف استامینوفن 500در بارداریدرمان بواسیر در حاملگیدرمان فیبروم بارداریکاندوم سه بعدیتاثیر قرص ضد بارداری اورژانسی بر قاعدگیقرص ضد بارداری در زمان حاملگیزن بارداربهترین پزشک ناباروری مردانحاملگی طرز خوابیدنقرص ضد بارداری و لکه بینیقرص ضد بارداری سکته مغزیبارداری هفته به هفته 5راههای سقط جنین 1 ماهبارداری و ورزشباردار شدن دونگ ییروش سقط جنین در 3 ماهگیهفته بارداری 23بارداری و پرواز با هواپیماکاندوم جادوییدرمان ناباروری طب اسلامی

نی نی سرچ