محاسبه سن بارداری و یک فرمول ساده

pregnancy-qa

27 سال سن دارم. اولین روز آخرین پریود من 17 اسفند 94 بود. پریودهای منظمی دارم ولی ده روز طول می کشه تا پاک بشم یعنی 27 اسفند پاک شدم. چند هفته باردارم و تاریخ زایمان من که سزارینی هستم کی هست؟

پاسخ دکتر مرجان قاجار، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دوست عزیز برای محاسبه تاریخ بارداری باید اولین روز آخرینقاعدگی را حساب کنید. به همین دلیل توصیه می شود از آن تاریخ یک هفته به یک هفته، حساب کنید تا به تاریخ الان برسید. سن واقعی جنین همیشه دو هفته کمتر از سن بارداری بر اساس تاریخ پریود است. البته گاهی ممکن است تخمک گذاری دیرتر از زمانی که تصور می کنید اتفاق افتاده باشد.

پاسخ دکتر آزیتا صفار زاده کرمانی، متخصص زنان و زایمان، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران:
سونوگرافی ۳ ماهه اول بارداری به خصوص سونوگرافی ان تی جزو دقیق‌ترین سونوگرافی است که تعیین‌کننده زمان زایمان است. در حقیقت با این نوع سونوگرافی، سن دقیق جنین و موقع دقیق زایمان قابل تعیین است. با توجه به اینکه زمان عادت ماهیانه، تخمک‌گذاری و لقاح همیشه بالا و پایین است و به اصطلاح به هم نمی‌خورد معمولا با سونوگرافی سه ماهه اول به خصوص ان تی (البته با چند روز خطا) دقیق‌ترین تاریخ زایمان را به ما خواهد داد. بنابراین به پزشکتان اطمینان کنید و بدانید که سونوگرافی ان تی تعیین‌ کننده زمان زایمان شماست. اگر قرار است که به صورت سزارین فرزندتان را به دنیا بیاورید در هفته ۳۸ و چهار پنج روز یا هفته سی ‌و نهم بهترین زمان عمل است.

منبع: نی نی بان

محاسبه سن بارداری و یک فرمول ساده

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 40 بارداری و زایمانحاملگی حالت تهوعکاندوم حجم دهندهتست بارداری قبل از پریودهفته نوزدهم بارداری نی نی سایتخوردن موز در اوایل حاملگیکندر در حاملگیحاملگی بدون علائمبارداری لباس شبزایمان های سختبارداری هفته به هفته 37زایمان خارجیافسردگی ناباروریخاطرات حاملگی و زایماننازایی حجامتمصرف دارو قبل از حاملگیدو هفته بارداریبارداری چند هفته استضد حاملگی ایودیعلل سقط جنین در 5 ماهگیزایمان مردهاآزمایش مسمومیت حاملگیمصرف شیردر حاملگیکلینیک نازایی نوین مشهدزایمان مهناز افشار در امریکاقرص ضد بارداری و حاملگیمصرف کلومیفن و بارداریدرمان درد شکم بارداریرابطه نازایی با مصرف قلیانتست بارداری طب سنتیبارداری بدون علائمنخوردن اب در حاملگیخوردن قرص امگا 3در بارداریتغذیه در هفته 6 بارداریخوردن قرص امگا 3در حاملگیبارداری کم خونیاستخر حاملگی صارمتعبیر خواب حاملگیدرمان خانگی لک حاملگیموسسه نازایی نوین مشهد

نی نی سرچ