افزایش وزن جنین، 7 توصیه طلایی

۲-۲۱۶٫jpg

پرسش: من در هفته 34 بارداری ام سونوگرافی تشخیص داد وزن جنین 1568 گرم و وزن پایینی داره خیلی نگرانم كرد گفت ممكنه جبران نشه میخواستم راهتمایی كنید برای جبرانش . من كارمند بانك هستم فكر میكنم یكی از دلایلش حجم بالای كار و گرسنگی زیاد بود.

پاسخ: كاربر گرامی بهتر است در این دوران بیشتر از اینكه به فكر كار خود باشید به سلامت فرزند خود توجه كنید و تا حد ممكن از مرخصی های ممكن استفاده نمایید. بهتر است 6 وعده غذایی كوچك در طول روز داشته باشید و تا حد امكان همه وعده ها را دریافت نمایید.

تا حد امكان گرسنه نمانید، اما پرخوری هم نكنید. در این دوران میزان نیاز شما به پروتئین و انرژی افزایش می یابد. برای تامین نیازهای خود توصیه های زیر را رعایت كنید:
– مصرف میوه و سبزی خود را مقداری افزایش دهید.
– از غلات كامل در برنامه غذایی خود استفاده كنید، مانند نان سنگك و ساقه طلایی
– مصرف چربی های مفید مانند مغزها و ماهی را افزایش دهید.
– منابع غذایی خوب پروتئین مانند گوشت ها و حبوبات را در برنامه روزانه خود قرار دهید.
– روزانه حداقل 3 لیوان شیر یا ماست میل كنید.
– مصرف غذاهای پر چرب و پر ادویه را كاهش دهید.
– بهتر است غذاهای خود را در 5 یا 6 وعده غذایی كوچك در طول روز تقسیم كنید.

منبع:تبیان

افزایش وزن جنین، 7 توصیه طلایی

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

تست حاملگی پس از ای یو ایمصرف امگا3 در بارداریدانلود برنامه بارداری هفته به هفته برای اندرویدهفته 30 بارداری ماه چندم میشهبارداری با آمپول فوستیمونجنین در هفته 2 بارداری5 ماهگی در بارداریهفته یک تا چهل بارداریبرای درمان قند بارداریبارداری پرخطرزایمان خاله شادونههفته هفتم بارداری و لکه بینیآزمایش هفته 13 بارداریحاملگی دوقلویی هفته به هفتههفته 10 بارداری پارسه گردعکس باردار شدن زن6 ماهگی دوران حاملگیدرمان سردرد حاملگی با طب سنتیتغذیه در هفته 3 بارداریراههای باردار شدنجرم سقط جنینهفته 34 بارداری یعنی ماه چندمکاندوم در واژنآزمایش هفته 28 بارداریبارداری هفته به هفته و رشد جنینزایمان 6 ماهگیسقط جنین با زعفران دم کردهتست بارداری ادرارقرصهای ضد بارداری شیردهیحاملگی استرسبارداری ناموفقزایمان ماهیمادر بارداردرمان خانگی لک حاملگیزایمان اپیدورال چیستقرص ضد حاملگی و افسردگیخوردن هلو بارداریرشد جنین هفته به هفته بارداریبعد از قطع قرص ضد بارداریخوردن غذا در حاملگی

نی نی سرچ