آزمایش های فراصوت در بارداری

۱۱-۱۳۲٫jpg

خوشبختانه بسیاری از آزمایش های فراصوت نشان می دهد که هیچ مشکلی برای نوزاد وجود ندارد و نوزاد رو به رشد است. اما در مورد برخی خانم ها آزمایش های فراصوتی سطح دوم ممکن است این گونه باشند: یک دقیقه بعد از این که به صفحه فراصوت نگاه کردید چشمانتان پر از نور می شود و وقتی تصویر نوزادتان که در شکم تان غوطه ور است را مشاهده می کنید حیرت زده می شوید.

مشکل کروموزومی جنین
سپس در لحظه ای بعد متخصص آزمایش پزشک را فرا می خواند و پزشک نیز می آید و ابرهای خیالی را از بالای سر شما کنار می زند و به شما می گوید: به چیزی برخورد کردیم، یک علامت کمرنگ که می تواند نشانه یک مشکل باشد.

اما به جای اینکه بترسید امیدوار باشید. هرچند این گونه نشانه های کمرنگ در آزمایش های فراصوت ( که معمولا بین 5 تا 50 درصد از این حالات در سه ماهه دوم بارداری کشف می شوند) از جمله خصوصیاتی هستند که نشان دهنده افزایش خطر بروز مشکل کروموزومی می باشند ( که اغلب سندرم داون و یا سه کروموزومی 18 از آب در می آید) این قبیل مشکلات حتی گاهی اوقات در نوزادان سالم نیز دیده می شود.

در حقیقت شما بسیار اندکی از نوزادان ممکن است این نوع علائم ( از جمله کیسه شبکه کروییدی، اکوژریفوسی و یا پیلکتازیا) مبتلا شوند و معمولا سرانجام به اختلالات کروموزومی ختم می شوند. معنی آن این است که در اغلب موارد، یافته های به اصطلاح نابهنجار نشان از یک مشکل نابهنجار ندارد.

پزشک معالج شما می تواند در این گونه مواقع انجام آزمایش های دیگری(همچون آزمایش آمنیو) را برای شما تجویز کند تا مشکل با قطعیت بالا شناسایی شود اما در این میان کاری که باید انجام دهید این است که نفس عمیقی بکشید و از یاد نبرید که گاهی اوقات فناوری که مسبب بسیاری از خوشی های انسان است، بسیاری از مشکلات را برطرف می کند و نیازی به نگرانی بیهوده نیست.

منبع:سلامت بانوان اوما

آزمایش های فراصوت در بارداری

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بارداری قندبارداری و شیردهی همزمانسقط جنین در حقوق ایراندوران حاملگی هفته به هفتهکاندوم حجم دهنده لارگوکاندوم تاخیری یا اسپریبتا در آزمایش حاملگیزایمان طبیعی زنمصرف شیردردوران حاملگیهفته ٣٩ بارداری در هفته به هفتهآزمایش های قبل از بارداریدرمان حاملگی ناخواستهعکس آزمایش بارداریخاطرات حاملگی 92درمان ترک حاملگیبارداری اخر هفتهآزمایش بارداری با وایتکسزایمان گاو شیریزایمان خانمهاسقط جنین 1 ماهه با قرصبارداری روازادهسقط جنین یک ماهه با آمپولدرمان ناباروری با عسلکاندوم در واژندرمان تنبلی تخمدان و بارداریبارداری هفته به هفته چهاردهمبارداری گر گرفتگیتپش قلب در بارداریبارداری هفته به هفته 29بارداری بعد از 40 سالگیتغذیه در هفته 7 بارداریآزمایش هفته 16 بارداریآزمایش ماه هفتم بارداریسندرم ناباروری مردانبارداری 38 هفتهزنان باردار شاغلخوردن امگا3در بارداریبرای درمان یبوست بارداریبارداری در زمان پریودخوردن هویج حاملگی

نی نی سرچ