خودارضایی و خطر زایمان زودرس

pregnancy-qa

سوال بارداری: در هفته ۳۲ بارداری اولم هستم. متاسفانه به خود ارضایی خیلی عادت دارم. در هفته شاید ۷-۸ بار اینکار رو انجام می دم (با تحریک کلیتوریس). چه عواقبی برای خودم یا بچه تو شکمم داره؟ در ضمن بعد از ارگاسم اصلا حالت انقباض رحم رو حس نمی کنم.

پاسخ دکتر نسرین نصیرزاده، متخصص زنان و زایمان:
هر دستکاری و تحریک دستگاه تناسلی در زمانی که مادر باردار است خطرناک است و باعث انقباضات رحمی شده و در نتیجه احتمال زایمان زودرس و سقط جنین را افزایش می دهد. در مورد شما نیز همین طور است و بهتر است برای جلوگیری از بروز این اتفاقات از ادامه این کار خودداری کنید. ضمن این که ادامه این عمل انرژی شما را هم کاهش می دهد.

پاسخ دکتر سعید محمد زاده، ارولوژیست:
زنانی که دست به خود ارضایی می زنند باید منتظر سردرد، تغییر زمان قاعدگی، لرزش انگشتان دست و بعد از ازدواج نیز بارور نشدن تخمک ها و کم شدن توان شیر دهی باشند. ضمن این که ممکن است هرگز صاحب فرزند نشوند یا این که فرزندانی ناقص به دنیا بیاورند. علاوه بر عوارض جسمی فرد از نظر روحی نیز گوشه گیر، خسته، بی حوصله و عصبی شده و حالت خواب آلودگی به او دست می دهد. علاوه بر این ها با ادامه این عمل، ضریب هوشی فرد پایین آمده و مغز آسیب می بیند. به این شکل که وضعیت حافظه مثل گذشته و قبل از زمان خود ارضایی اش نخواهد بود. دختران مجردی که سن بلوغ قرار دارند، با انجام عمل خود ارضایی عوارض مختلفی را تجربه می کنند که از جمله آن ها می توان به احساس درد در زمان عادت ماهیانه، خارج شدن ترشحات چرکی از واژن، احتمال از بین رفتن پرده بکارت( به دلیل دستکاری های زیادی که انجام می شود) و همچنین از بین رفتن قدرت جنسی به مروز زمان اشاره کرد. بعد از ازدواج هم این روند ادامه یافته و نسبت به رفتارهای شوهر در زمان رابطه جنسی بی تفاوت بوده و از نظر جسمی تحریک نمی شوند و همین امر باعث دلسرد شدن شوهر از زندگی می شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۱ 399 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟