نزدیکی در بارداری، احتیاط کنید

۱-۲۲۹٫jpg

اگر هنگام بارداری، نزدیکی انجام شود و منی داخل ریخته شود برای جنین مشکلی به وجود می آد یا نه؟ تا چند ماه می توان نزدیکی داشت؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی نزدیکی در بارداری به طور کلی ممانعتی ندارد به این شرط که شما تهدید به سقط یا زایمان زودرس نباشید، علائم خطری مانند خونریزی و لکه بینی و… نداشته باشید. متاسفانه ما شرح حالی از شما نداریم و نمی دانیم چه سوابقی از نظر خانوادگی و فردی داشته اید تا بدانیم که آیا استراحت لگنی برای شما ضرورت دارد یا خیر. بنابراین بهتر است در خصوص این مورد با پزشک تان مشورت کنید.
ترشحات مرد حاوی پروستاگلاندین است که می تواند باعث تحریک انقباضات رحمی برای مادر شود و از این نظر توصیه می کنیم ترشحات مرد در هنگام نزدیکی در بارداری داخل واژن ریخته نشود و حتما روش جلوگیری مناسب در آمیزش موقع بارداری مورد استفاده قرار گیرد.

نزدیکی در بارداری، احتیاط کنید

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

مصرف آسپرین 80در بارداریتفسیر آزمایش هورمون حاملگیعلائم باردار بودنمصرف شیردردوران بارداریحاملگی طب سنتیباردار چگونه شویمدرمان لک حاملگی با طب سنتیآزمایش دیابت حاملگی چگونه استعلل سقط جنین در ماه اولبارداری در سن 38 سالگیدرمان دارویی کمردرد بارداریمصرف قرص امگا3دربارداریبارداری در 42 سالگیزایمان هفته 37علت سقط جنین در 7 ماهگیخوردن قارچ در بارداری ضرر دارددرمان گیاهی لک بارداریآزمایش تیروئید قبل از حاملگیبارداری فیبروممرکز ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستانهفته پانزدهم بارداریخطرات حاملگیمصرف گوجه سبزدر بارداریافزایش وزن در حاملگی هفته به هفتههفته پانزدهم بارداری دوقلویوگای حاملگی در تهرانطول هفته بارداریتاثیر قرص ضد بارداری اورژانسی بر قاعدگیزایمان دختر 9 سالهدرمان خارش حاملگیکاندوم سایز دارد؟مصرف قارچ در بارداریزایمان های وحشتناکآزمایش عفونت بارداریعلت سقط جنین در 6 هفتگیآزمایش هفته 28 حاملگیروش باردار شدن سریعخوردن کنجد در زمان بارداریدانلود فیلم زایمان طبیعیراههای درمان ورم بارداری

نی نی سرچ