کم شدن آب دور جنین علل مختلفی دارد

pregnancy-qa

سوال بارداری: طبق سونو گرافی که در تاریخ چهارم مهر انجام دادم که ۳۲هفته۳روزم بود وزن جنینم۱۸۷۰بود ولی مایع دور جنین حدود ۵-۶ سانتی متر بود که گفت خیلی کم است. من آبریزش ندارم، علت کم بودن مایع دور جنین چی است؟ مایعات هم زیاد استفاده می کنم چیکار کنم که مایع آمنیوتیک به حد نرمال برسد؟ چون دکتر گفت اگه همینجوری بماند باید سزارین بشی و در ضمن جنین بریچ بود.

پاسخ دکتر شراره صالحی، کارشناس مامایی:
کم شدن مایع دور جنین علت های مختلفی دارد، که یکی از آنها نشت مایع از کیسه آب و یا گاهی بدون وجود هیچ مشکلی، حجم مایع به طور خود به خود کاهش می یابد. شما باید استراحت مطلق کنید و مایعات بخورید حداقل پانزده لیوان مایعات.جنین تا هفته ۳۶ ام می چرخد و جفت خودش را بالا می کشد، اگر بعد از هفته ۳۶ به بعد جنین نچرخد و تغییر وضعیت ندهد باید سزارین بشوید. برای افزایش وزن جنین هم پروتئین مانند مانند کباب و مرغ به تناوب مصرف کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۱ 236 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟