جنین داخل لگنم رشد می‌کند

pregnancy-qa

خانمی 25 ساله هستم و در هفته 24 بارداری هستم. جنینم در آخرین سونوگرافی در حالت بریچ بوده و از اول بارداری تا حالا خیلی پایین است، یعنی الان حرکات جنین را زیر دلم حس می کنم، جفتم در حالت فوندال قدامی هست، البته مادرم هم زمان بارداری می گفته که من کلا داخل لگنش بودم. درد و لکه بینی هم ندارم و همه چیز تا حالا نرمال بوده. خطرناکه این حالت جنین یا خیر؟

پاسخ دکتر اعظم سادات جزایری، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
جفت قدامی و فوندال نرمال است و سر جای مناسب قرار گرفته است. در صورتیکه سابقه سزارین پیشین ندارید می توانید امیدوار باشید که زایمان طبیعی داشته باشید. البته روش زایمان را فاکتورهای متعددی تعیین می کند که نیاز به بررسی وضعیت مادر و جنین تا ماه آخر دارد.
هنگامی که جنین در هنگام زایمان ابتدا با باسن یا پا خارج می‌شود، این وضعیت قرارگیری در رحم را نمایش بریچ و زایمان را زایمان بریچ می‌نامیم. در ماه های آخر زایمان جنین بیشترین چرخش را دارد و احتمال اینکه جنین بچرخد و در زایمان طبیعی با سر به دنیا بیاید بسیار زیاد است. اگر جنین نچرخد و تغییر وضعیت ندهد، مخصوصا در شکم اول، ریسک نمی کنیم و از زایمان طبیعی صرفنظر می کنیم.

منبع: نی نی بان

جنین داخل لگنم رشد می‌کند

به اشتراک بگذارید:  

۹۵/۰۵/۲۱ 62 بازدید مقالات بارداریلباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 39 بارداری و زایمانبارداری هفته به هفته 28سونوگرافی هفته 7 بارداریدر بارداری به پشت خوابیدنمرخصی زایمان 93بارداری قبل از تخمک گذاریبارداری 39 هفتهزایمان طبیعی در صارمبارداری خانم بازیگرراههای سقط جنین گیاهیاحتمال حاملگی بدون دخولدر بارداری چه بخوریمآزمایش هفته شانزدهم بارداریدرمان کم خونی حاملگیتست بارداری اینتکفتق نازاییروش سقط جنین 5 ماههبارداری هفته به هفته نی نی بانخوردن سیر در بارداری ضرر داردزایمان انسان طبیعیدرمان گرگرفتگی حاملگیدرمان سردرد هنگام بارداریتاثیر قرص ضد بارداری بر کیست تخمدانحاملگی پرسش و پاسخدرمان قولنج بارداریآزمایش هفته 14 بارداریبارداری هفته به هفته اکا ایراننزدیکی برای باردار شدنزایمان سزارین چگونه است؟بارداری چهل هفتهآزمایش غربالگری قبل از بارداریدرمان تپش قلب حاملگیدرمان تنگی نفس حاملگیبارداری دخترتغذیه هفته 9 بارداریبارداری نرم افزارازمایش ژنتیک بارداریزایمان زودرس در هفته 30زایمان در هفته 37 بارداریدلایل سقط جنین در 8 ماهگی

نی نی سرچ