جنین داخل لگنم رشد می‌کند

pregnancy-qa

سوال بارداری: خانمی 25 ساله هستم و در هفته 24 بارداری هستم. جنینم در آخرین سونوگرافی در حالت بریچ بوده و از اول بارداری تا حالا خیلی پایین است، یعنی الان حرکات جنین را زیر دلم حس می کنم، جفتم در حالت فوندال قدامی هست، البته مادرم هم زمان بارداری می گفته که من کلا داخل لگنش بودم. درد و لکه بینی هم ندارم و همه چیز تا حالا نرمال بوده. خطرناکه این حالت جنین یا خیر؟

پاسخ دکتر اعظم سادات جزایری، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
جفت قدامی و فوندال نرمال است و سر جای مناسب قرار گرفته است. در صورتیکه سابقه سزارین پیشین ندارید می توانید امیدوار باشید که زایمان طبیعی داشته باشید. البته روش زایمان را فاکتورهای متعددی تعیین می کند که نیاز به بررسی وضعیت مادر و جنین تا ماه آخر دارد.
هنگامی که جنین در هنگام زایمان ابتدا با باسن یا پا خارج می‌شود، این وضعیت قرارگیری در رحم را نمایش بریچ و زایمان را زایمان بریچ می‌نامیم. در ماه های آخر زایمان جنین بیشترین چرخش را دارد و احتمال اینکه جنین بچرخد و در زایمان طبیعی با سر به دنیا بیاید بسیار زیاد است. اگر جنین نچرخد و تغییر وضعیت ندهد، مخصوصا در شکم اول، ریسک نمی کنیم و از زایمان طبیعی صرفنظر می کنیم.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۱ 244 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟