علائم بارداری ندارم، حاملگی پوچ است!

pregnancy-qa

سوال بارداری: من پارسال یک سقط داشتم. تاریخ آخرین پریودم یک مرداد بود و 12 شهریور آزمایش دادم مثبت شد که بتا 441 بود. من هیچ گونه علائم بارداری ندارم! تا چند روز پیش سینه و زیر شکمم درد می کرد ولی الان فقط هر چند وقت یه بار، کمی زیرشکمم درد می کند. نگرانم که حاملگی پوچ باشد! کی بروم سونوگرافی بدهم؟ علائم بارداری پارسالم بیشتر بود! به نظرتون چیکار کنم؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز علائم بارداری از یک خانم تا خانم دیگر متفاوت است و قرار نیست خودتان را با دیگران یا وضعیت خودتان در این بارداری را با بارداری های قبلی مقایسه کنید. اگر تحت نظر متخصص زنان و زایمان هستید و از نظر پزشک تان همه چیز در روند بارداری شما طبیعی است پس موردی برای نگرانی وجود ندارد. در خصوص وزن تان هم باید بدانید که جنین بیشترین وزن گیری را در سه ماهه سوم بارداری دارد پس می توانید به یک مشاور تغذیه مراجعه کرده و برای هفته های باقی مانده از بارداری تان یک رژیم غذایی اصولی بگیرید.
برای حصول اطمینان اگر که احساس می کنید که علائم شما رو به افول است می توانید سونوگرافی بدهید تا وضعیت جنین بررسی شود.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را ازاينجاپر کنيد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۱ 240 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟