اپیلاسیون در بارداری، آیا ضرر دارد؟

۱-۱۶۲٫jpg

برای از بین بردن موهای زائد، اپیلاسیون می‌تواند یک راه خوب و عالی باشد، اما شرط آن اینست که پیش از بارداری نیز با همین روش موهای زاید را ازبین برده باشید.

استفاده از مومک درد زیادی به همراه دارد و پوست شخص با انجام اپیلاسیون ممکن است بشدت دچار سوزش و التهاب گردد مخصوصا در سه ماهه آخر بارداری درد احتمالا بیشتر می شود و ممکن است باعث انقباضات رحمی شود که اگر شخص به هفته ۳۷ ام بارداری خود نرسیده باشد این انقباضات مناسب نمیباشند. اما اگر چنانچه زن باردار به اپیلاسیون و درد آن عادت دارد در سه ماهه اول و دوم بارداری خطری برای مادر و جنین نخواهد داشت و در 3 ماهه سوم بارداری هم با توجه به تحمل و آستانه درد مشکلی ایجاد نمی‌کند، مگر آنکه درد اپیلاسیون برای‌ شخص باردار غیرقابل تحمل گردد.

این نکته مهم است که اپیلاسیون چه نقطه ای از بدن است. در کل اگر این عمل درد شدید و تحریک و در نتیجه انقباضات رحمی را منجر شود توصیه می شودکه انجام نگیرد در غیر اینصورت مانعی ندارد و بصورت کلی ممنوعیت مطلق ندارد اما بهتر است در ماههای آخر بارداری استفاده نشود. به دلیل اینکه یکسری عصب ها در خانم های باردار تحریک می شوند و ممکن هست که مشکلاتی را ایجاد کنند. همچنین بدلیل تحریک مراکز درد، ممکنه در اواخر بارداری سبب تحریک انقباضات رحمی شود.

استفاده از کرم موبر در دوران بارداری
پودرهای موبر از یکسری مواد شیمیایی تشکیل شده اند که مضر بودن یا نبودن آنها در این دوران هنوز مشخص نشده است. اما پیشنهاد می گردد که این نوع ترکیبات تا حد امکان مصرف نگردد.

بهترین و مطمئن ترین راه پیشنهادی برای رفع موهای زاید در دوران بارداری روش موزدایی برای این دوران شیو کردن و یا همان استفاده از تیغ است. اما برخی هم میخواهند می خواهد ازطریق لیزر در این دوران موهای زاید خود را از بین ببرند. که معمولا استفاده از لیزر را دردوران بارداری توصیه نمی شود و بهتر است پیش از بارداری اینکار انجام گیرد. هرچند که لیزر کردن از نظر تئوری در دوران بارداری ایرادی ندارد و خطری برای مادر و جنین ایجاد نمی کند اما بهتر است پیش از بارداری این کار را انجام داد.

منبع:کودک آنلاین

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)

۹۵/۰۵/۲۱ 237 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟