همه علائم زایمان زودرس را دارم!

pregnancy-qa

سوال بارداری: من شش ماه باردارم اما دو هفته است که درد زیر شکمم خیلی زیاد شده و احساس سفتی در پایین شکم دارم. هر هفته هم آمپول پرولوتون می زنم و روری 3 تا قرص ایزوپرین می خورم، ولی اصلا دردم آرام نمی شود حتی واژن و کشاله رانم خیلی درد می کند.

پاسخ دکتر الهه رجایی، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
دردهای زیر شکم از علائم زایمان زودرس هست. لازم است به خودتان استراحت عمومی و استراحت لگنی و رحمی (نزدیکی نداشته باشید) بدهید و از انجام فعالیت های سنگین و هرگونه فشار و خستگی پرهیز کنید. با یک گن بارداری هم زیر دلتان را ببندید.
با توجه به احتمال زایمان زودرس و دردهایی که دارید توصیه می کنم یک نوار انقباضات رحمی و یک تست عفونت ادرای انجام دهید و نتیجه را نزد پزشک خود ببرید. در حال حاضر طبق دستور پزشک به درمان دارویی ادامه دهید و مرتبا تحت نظر باشید.
البته با تغییر وضعیت بدن در طی روز ممکن است انقباضاتی پیش بیاید ولی این انقباضات اگر شدید، طولانی و دردناک باشد یا شکم خیلی سفت بشود یا مادر ذکر کند که دردهایی شبیه درد پریود دارد حتما نیاز به بررسی و انجام اقدامات پیشگیرانه هست.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۵/۲۱ 198 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟