دکتر با قطعیت گفت جنین پسر است!

۴-۲۳۴٫jpg

سوال بارداری: در هفته پانزدهم برای اندازه طول سرویکس سونوگرافی واژینال شدم، که اندازه آن 34 بود. سوال اول اینکه نیاز به سرکلاژ دارم؟ سوال دوم اینکه دکتر باقطعیت گفت جنین پسر است. در این هفته از بارداری تشخیص درست بوده است؟

پاسخ دکتر بهرام ایروانی، متخصص زنان زایمان و نازایی:
به مرور و با افزایش سن بارداری جفت به سمت بالا حرکت می کند و تغییر وضعیت می دهد بنابراین نگران نباشید و به خودتان استرس وارد نکنید. طول سرویکس بالای ۲۵ طبیعی است. با توجه به اینکه خونریزی و درد ندارید نیازی به انجام سرکلاژ نیست. در صورتیکه طول سرویکس کمتر باشد شاید اقدامات خاصی لازم باشد. بسیاری از عمل های سرکلاژ و اقدامات حمایت از بارداری که امروزه برای مادران انجام می گیرد غیر ضروری و تنها یک هزینه اضافی است.
در هفته چهاردهم بارداری می توانید برای تعیین جنسیت جنین سونوگرافی انجام دهید. ولی معمولا برای دقت بیشتر هفته شانزدهم بارداری بهتر است. تشخیص این امر بستگی به حالت قرارگیری جنین در رحم دارد، هرچند احتمال خطا در نتایج سونوگرافی همواره وجود دارد.

منبع: نی نی بان

دکتر با قطعیت گفت جنین پسر است!

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

فصلنامه ناباروریخوردن باقلا در بارداری ضرر داردبارداری هفته به هفتهتست لگن حاملگیزایمان ترم چیستبارداری هفته به فهتههفته بارداری 30بارداری قبل از ازدواجخوردن و نخوردن بارداریمصرف آسپرین در حاملگیخوردن غذا در حاملگیراههای بارداری دوقلوقرص ضد بارداری ناخواستهدیه سقط جنین 4 ماههدرمان سرماخوردگی در بارداریخوردن قارچ در بارداری ضرر داردکاندوم صورتیکاندوم زنانه و روش استفادهبارداری هفته به عفتهحاملگی شکمدرمان سیاتیک حاملگیسرکلاژ و زایمان طبیعیمصرف خرما در زمان بارداریزایمان شادونهثواب زایمان طبیعیزایمان اپیدورالبارداری هفته به هفته فیروزبارداری کودکاندرمان حاملگی ناخواستهحاملگی تعبیر خوابچ موقع باردار میشویمبارداری صد در صدهفته 31 بارداری دوقلوییحاملگی طب سنتیدرمان مشکلات حاملگی6 ماهگی دوران حاملگیروش زایمان طبیعی بدون دردقرص ضد بارداری سرطانکاندوم با طعم انارروز 50 حاملگی

نی نی سرچ