دکتر با قطعیت گفت جنین پسر است!

pregnancy-qa

سوال بارداری: در هفته پانزدهم برای اندازه طول سرویکس سونوگرافی واژینال شدم، که اندازه آن 34 بود. سوال اول اینکه نیاز به سرکلاژ دارم؟ سوال دوم اینکه دکتر باقطعیت گفت جنین پسر است. در این هفته از بارداری تشخیص درست بوده است؟

پاسخ دکتر بهرام ایروانی، متخصص زنان زایمان و نازایی:
به مرور و با افزایش سن بارداری جفت به سمت بالا حرکت می کند و تغییر وضعیت می دهد بنابراین نگران نباشید و به خودتان استرس وارد نکنید. طول سرویکس بالای ۲۵ طبیعی است. با توجه به اینکه خونریزی و درد ندارید نیازی به انجام سرکلاژ نیست. در صورتیکه طول سرویکس کمتر باشد شاید اقدامات خاصی لازم باشد. بسیاری از عمل های سرکلاژ و اقدامات حمایت از بارداری که امروزه برای مادران انجام می گیرد غیر ضروری و تنها یک هزینه اضافی است.
در هفته چهاردهم بارداری می توانید برای تعیین جنسیت جنین سونوگرافی انجام دهید. ولی معمولا برای دقت بیشتر هفته شانزدهم بارداری بهتر است. تشخیص این امر بستگی به حالت قرارگیری جنین در رحم دارد، هرچند احتمال خطا در نتایج سونوگرافی همواره وجود دارد.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۱ 287 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟