بی حالی دوران بارداری را چطور درمان کنیم؟

۴-۲۴۸٫jpg

26 ساله هستم و الانهفته 9 بارداری رو می گذرونم. به شدت احساس کسل بودن دارم، می تونم آمپول نوروبیون بزنم؟ من حدودا 7ساله که هموروئید دارم ، ولی الان که دچار یبوست شدم. موقع دفع درد دارم و احساس می کنم بزرگتر شده است. می شود پماد آنتی هموروئید استفاده کنم؟

پاسخ از عزیزه قاسمی ن‍‍ژاد، متخصص زنان و زایمان:
مادر عزیز توصیه می کنم یک بار این آمپول یعنی نوروبیون را تزریق کنید، البته تزریق یک بار آن مشکلی ندارد اما برای احتیاط بیشتر توصیه می شود با پزضشک خود هم مشورت داشته باشید. اگر بعد از تزریق حالتان بهتر نشد، باید به مشاور مراجعه کنید زیرا ممکن است افسردگی بارداری به سرغتان آمده باشد. در مورد هموروئید هم باید علاوه بر زیر نظر متخصص زنان، زیر نظر متخصص گوارش باشید. توصیه می شود برای درمان یبوست ابتدا رژیم غذایی را رعایت کنید و از میوه و سبزیجات بیشتر استفاده کنید. اگر بهبودی حاصل نشد برای درمان قطعی به متخصص گوارش بروید. مصرف هر دارویی به طور خودسرانه در دوران بارداری به هیچ وجه توصیه نمی شود و تا زمانی که دارو توسط پزشک تجویز نشده است نباید مصرف کنید. همچنین هموروئید در دوران بارداری مشکلی برای جنین به وجود نمی آورد. فقط است کافی است به پزشک خود بگویید که باردار هستید.

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۲۱ 243 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟