افسردگی بعد از زایمان، چگونه مقابله کنیم؟

۱۲-۲۰۹٫jpg

به اندازه کافی استراحت کنید

استراحت کافی تاثیر قابل ملاحظه‌ای در سلامت جسم و روان شما دارد. در طول روز سعی کنید هر موقع بچه می‌خوابد، شما هم بخوابید تا دوره‌های استراحت شما با هم تنظیم و هم‌زمان شود.

هرگاه مسایلی که بیش از این شما را آزار نمی‌دادند، ناگهان به موضوعاتی غیرقابل تحمل و خسته کننده برای شما تبدیل شدند، بدانید که به استراحت بیشتری نیاز دارید. پذیرفتن کمک از جانب دیگران گاهی کار دشواری است، اما شاید این تنها چیزی باشد که شما برای حفظ احساس مثبت و واقع‌بینانه به آن احتیاج داشته باشید.

غذای مقوی بخورید
تغذیه خوب آنچه را بدن شما در دوران بهبود پس از زایمان احتیاج دارد، فراهم می‌کند. چند وعده مختصر در روز ممکن است برای شما قابل تحمل‌تر از سه وعده سنگین باشد. مصرف سبزی و میوه به عنوان میان وعده‌های مختصر و سالم، به کنترل وزن هم کمک می‌کند.

ورزش را فراموش نکنید
ورزش سبک می‌تواند مفید باشد. در صورت امکان هر روز به مدت 30 دقیقه پیاده‌روی سریع داشته باشید. اگر هنگام پیاده‌روی بچه را هم داخل کالسکه با خود ببرید، شاید احساس لذت بیشتری کنید.

نرمش و کشش عضلات هنگام بازی و صحبت کردن با بچه می‌تواند قدرت کشش عضلات شما را افزایش دهد، وقتی بچه شاد و شنگول است، شما هم آرامش روانی بیشتری خواهد داشت.

رفت و آمد داشتن
جزء دیگری از فرآیند طبیعی بهبود یافتن پس از وضع حمل آن است که تجربیات شخصی خود را در زمینه زایمان با دیگران مرور کنید. داشتن دوستان و آشنایانی که صمیمانه به حرف‌هایتان گوش کرده و احساسات شما را درک کنند، کمک بسیار زیادی به کاهش نشانه‌های افسردگی خواهد کرد.

منبع:تبیان

افسردگی بعد از زایمان، چگونه مقابله کنیم؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

هفته 37 بارداری نی نی سایتروش زایمان طبیعی بدون دردخوردن نوشابه در زمان بارداریآزمایشات زمان باردارینحوه مصرف کندردر حاملگیآزمایش ناهنجاری حاملگیهفته 36 بارداری پارسه گردخوردن کلسیم در حاملگیراههای درمان ورم بارداریآزمایشات لازم بارداریتغییرات ظاهری حاملگیبارداری در 42 سالگیتداخل دارویی با قرص ضد بارداریزایمان در هفته 34ثواب بارداریبهترین کاندوم ضد حساسیتمصرف کم زعفران در بارداریزایمان جنین پسرسقط جنین شش ماههدلیل ناباروری زنانقند بارداری نرمالناخواسته باردار شدمآیا سقط جنین حرام استآزمایشهای قبل بارداریزما ن بارداریافزایش وزن در بارداری هفته به هفتهقرص ضد حاملگی برای ریزش موآزمایش های بارداریدرمان قند حاملگی در طب سنتیآنتی بیوتیک و قرص ضد حاملگیحاملگی شانزده هفتهحاملگی یبوست شدیدداروهای ضد نازایی4 هفته اول بارداریزایمان پسرآزمایشات ماه 7 بارداریکمربند بارداریبه خوردن در حاملگیآزمایش حاملگی ناشتامصرف فولیک اسید 5 در حاملگی

نی نی سرچ