درد زایمان چه جوریه؟

۵-۲۲۵٫jpg

تفاوت علایم واقعی با علایم کاذب
قبل از این که دردهای زایمان شروع شود، ممکن است دردهای کاذب زایمانی وجود داشته باشد.

این انقباض ‌های نامنظم رحمی کاملا طبیعی هستند و ممکن است از 3 ماهه سوم بارداری شروع شوند که این امر بیانگر آن است که بدن آماده ی زایمان است. انقباض ‌های کاذب یا براکسون‌هیس با سفتی شکم توصیف می‌ شود که به صورت متناوب قطع و وصل می ‌شود.

قدرت و فاصله این انقباض‌ ها به هم نزدیک نمی ‌شوند، با راه رفتن بیشتر نمی ‌شوند، طول مدت آن ها افزایش نمی‌ یابد و با گذشت زمان نیز شدیدتر نمی ‌شوند.

وقتی خانم باردار فکر می‌ کند که علایم واقعی زایمانش شروع شده، باید شروع به زمان ‌بندی انقباض‌ ها کند. برای این کار باید زمان هر انقباض، شروع و خاتمه آن را به ذهن بسپارد. زمان بین انقباض ‌ها شامل طول مدت انقباض ‌ها و دقایق بین انقباض‌ ها را هم باید در ذهن داشته باشد.

انقباض‌ های خفیف معمولا هر 15 تا 20 دقیقه یک ‌بار شروع شده و 60 تا 90 ثانیه طول می ‌کشند. انقباض‌ ها سپس منظم ‌تر می ‌شود؛ تا این که فاصله‌ آن ها به 5 دقیقه می‌ رسد و به مرور قوی ‌تر می ‌شود؛ به ‌طوری که 45 تا 60 ثانیه طول می ‌کشد و هر 3 تا 4 دقیقه رخ می ‌دهد و حتما باید در آن موقع به بیمارستان مراجعه کرد.

منبع:تبیان

درد زایمان چه جوریه؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سی و شش هفته بارداریراه صحیح باردار شدنتغذیه در هفته 8 بارداریمحاسبه ی هفته بارداریآزمایش غربالگری هفته 16 باردارییوگای بارداری در اصفهانمصرف فولیک اسید 5 در حاملگیچرا باردار نشدم؟حاملگی چگونه اتفاق می افتدآزمایشات زمان حاملگیهفته چهاردهم بارداری تغذیهدرمان دارویی یبوست بارداریکاندوم عفونتبارداری دوم بعد از سزارینبارداری هفته به هفته 18بارداری و روزه داریهفته بارداری 29مصرف انار در زمان بارداریماهی باردار گوپییوبوست حاملگیدرمان خانگی لک حاملگیراههای سقط جنین 6ماههحاملگی تصاویرعلل سقط جنین در 5 ماهگیاحتمال بارداری با قرص ضد بارداریحاملگی تعبیر خوابزایمان قبل از هفته 37حاملگی غذاهای ممنوعهبارداری بدون هیچ علامتیکاندوم زنانه و روش استفادهقرص ضد بارداری و لکه بینیبارداری هفته ی 29خوردن ماهی در زمان حاملگیمصرف استامینوفن 500در بارداریدرمان کم خونی حاملگیحاملگی و مسافرت با هواپیمازایمان تاریخدرمان کم خونی حاملگی طب سنتیبیمه طلایی نازاییزایمان در بیمارستان ثامن مشهد

نی نی سرچ