علائم زمان زایمان، ترشح دارید؟

۶-۲۲۵٫jpg

علایم رایج زمان زایمان
انقباض ‌های رحمی، پارگی کیسه ی آب، شل شدن دهانه ی رحم، افزایش ترشح‌ های موکوسی‌ شکل و پایین آمدن بالای شکم هنگام زایمان. اما لازم است درباره هر یک از این علایم، کمی بیشتر صحبت کنیم.

پایین آمدن بالای شکم
نوع قرارگیری نوزاد یا پایین آمدن او داخل لگن قبل از زایمان با نام لایتنینگ خوانده می ‌شود که ممکن است چند هفته قبل از زایمان اتفاق بیفتد.

به خاطر این که رحم بیشتر به مثانه فشار می ‌آورد، مادر باردار احساس نیاز بیشتری به دستشویی رفتن پیدا می ‌کند.

افزایش ترشح ‌های موکوسی
ترشح‌ های موکوسی دوران بارداری در دهانه رحم تجمع پیدا می ‌کند. وقتی دهانه رحم شروع به بازشدن می ‌کند،‌ این موکوس‌ ها به داخل واژن ترشح می‌ شوند و این ترشح‌ ها به رنگ صورتی شفاف یا کمی خونی هستند. زایمان معمولا تا 48 ساعت پس از خروج ترشح‌ اتفاق می ‌افتد.

انقباض‌ های زایمانی

هنگام انقباض ‌ها، شکم سفت می ‌شود. بین انقباض‌ ها، رحم شل و شکم نرم می‌ شود. این انقباض‌ ها در هر زنی با زن دیگر متفاوت است و حتی در یک خانم هم از یک بارداری تا بارداری دیگر فرق می ‌کند.

اما انقباض ‌های زایمانی معمولا موجب احساس ناراحتی یا درد مبهم در کمر و زیر شکم می ‌شود؛ طوری که در لگن هم احساس فشار بیشتری وجود دارد.

انقباض ‌ها به شکل امواجی از بالای رحم به پایین حرکت دارد و برخی زنان این انقباض ‌ها را بسیار قوی ‌تر از انقباض‌ های دوران قاعدگی توصیف می‌ کنند. بر خلاف انقباض‌ های کاذب زایمان، انقباض ‌های واقعی زایمان با تغییر وضعیت قطع نمی ‌شوند.

اگرچه انقباض ‌ها ممکن است بسیار ناراحت ‌کننده باشند اما بین انقباض ‌ها، مادر احساس آرامش می ‌کند.

منبع:تبیان

علائم زمان زایمان، ترشح دارید؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

یوگای حاملگیقرص ضد بارداری حاوی پروژسترونمصرف کندر در زمان بارداریطریقه صحیح مصرف قرص ضد بارداریزایمان در ژاپنبارداری با ذخیره تخمدان کمفال باردار شدنخوردن خرما در اوایل حاملگیآزمایش بارداری بعد از انتقال جنیندر بارداری چگونه بخوابیمبیمه طلایی ناباروریبیمارستان ناباروری یزدحاملگی تعیین جنسیتمرخصی زایمان 9 ماهبارداری فولیک اسیددرمان قند حاملگیآزمایش دیابت بارداری چگونه استزایمان پانته آ مدیریآزمایش تشخیص حاملگی ناشتاتقویت ابرو با قرص ضد بارداریموسسه ناباروری نوین مشهدمصرف عسل بارداریبارداری و پریود شدنزایمان زنان طبیعی خارجیزایمان راحت وبدون دردنتیجه ی آزمایش خون بارداریزایمان انسان طبیعیتست بارداری پس از سقطدیه سقط جنین 50 روزهمسمومیت با قرص ضد باردارییک هفته اخر بارداریکاندوم چینیزایمان در هفته 32 بارداریبارداری هفته به هفته 37باردار شدن مادر از پسرشقصد بارداریبارداری 4 قلومصرف کاسنی در زمان بارداریبرای باردارشدن چ بایدکردمصرف کنجد در بارداری

نی نی سرچ