علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

۵-۲۰۸٫jpg

پیش از آنکه کودک شما رشد خود را شروع کند شما درحال آماده کردن صحنه و مقدمات لازم هستید. در هفته گذشته با افزایش میزان استروژن و پروژسترون به وسیله جریان خون شما تغییرات باشکوهی در رحم شما ایجاد شده و خونی غنی از بافت های پوششی حمایت از تخم بارور شده را شروع می کنند. درهمان زمان در تخمدان ، تخم ها درون مایعه به نام فولیکول درحال رسیده شدن هستند. در ابتدای این هفته شما تخمک گذاری می کنید. یکی از تخم ها از فولیکول خارج شده و از تخمدان خارج شده و وارد لوله فالوپ می شود.

مرحله بعدی پس از تخمک گذاری ( آمادگی برای حاملگی ) بارور شدن تخمک می باشد. با آزاد شدن حدود ۲۵۰ میلیون اسپرم در دهانه رحم یک مسابقه بزرگ شروع می شود و تمام آنها تلاش می کنن د تا به تخم برسند. اما فقط یکی موفق خواهد شد. از بین همه آنها تقریبا ۴۰۰ اسپرم خود را به لوله فالوپ می رسانند و بقیه در طول مسیر خواهند مرد. مسابقه ادامه پیدا می کند تا یکی از اسپرم ها بتوانند خود را به غشای تخم برسانند و از آن عبور کرده و لقاح را به پایان برساند. این مسابقه در حدود ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید.

در طول ده تا ۳۰ ساعت آینده هسته اسپرم با تخم ترکیب می شوند و ترکیبات ژنتیکی خود را به اشتراک می گذارند. اگر اسپرم حاوی کروموزوم Y باشد فرزند شما پسر خواهد شد و اگر حاوی کروموزوم X باشد شما صاحب دختر خواهید شد. طی یک سفر سه تا چهار روزه تحم بارور شده از لوله فالوپ به رحم منتقل می شود. این تخم رشد می کند و به دو سلول تقسیم می شود، سپس این تقسیم شدن ها ادامه پیدا می کند و هر بار تعداد سلول ها دو برابر می شود. یک لایه محافظ به دور این تخم تشکیل شده و بقیه مراحل رشد درون این کیسه محافظ انجام خواهدشد.

در پایان هفت اول شما یک توده کوچک سلولی دارید که درون کیسه ای در رحم محافظت می شود.

منبع:نی نی رشد

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش بارداری مشکوکدرمان سیاتیک بارداریخوردن به حاملگیقرص ضد حاملگی در زمان حاملگیتست حاملگی در منزلخوردن نمک در زمان باردارییوگای حاملگی در اصفهانخوردن خیار در بارداریناباروری و ضعف اسپرمزایمان هفته 37بهترین کاندومخطرناکترین هفته بارداریدرمان لک قرص بارداریصبحانه باردارقرص ضد بارداری سکته مغزیسقط جنین پس از تشکیل قلبهفته 18 بارداری پارسه گردزایمان دخترمرخصی زایمان 93کمردرد در هفته 3 بارداریبارداری خونریزیعلائم ظاهری زایمانبارداری خارج از رحم چگونه است؟درمان قند بارداریخوردن ماهی بارداریحاملگی فرزند دومسقط جنین با حرکات ورزشیمصرف هویج بارداریروشهای زایمان طبیعی بدون دردتست بارداری بعد از سقط جنینتست بارداری با سیرکاندوم پوست پیازیقرص های ضد بارداری گیاهیکلینیک ناباروریبارداری کم کاری تیروئیدهفته سیام بارداریهفته 37 بارداری و زایمان طبیعیآنتی بیوتیک و قرص ضد حاملگیزایمان مهناز افشار در امریکابارداری و مسافرت با هواپیما

نی نی سرچ