زعفران، خطر سقط را افزایش می دهد

pregnancy-qa

سوال بارداری: من هفته 38 بارداریم و 23 سالمه و تا الان هیچ مشکلی نداشتم. به دستور پزشکم آمپول بتامتازون زدم. می خواستم بگم من چای زعفران خوردم می شه. بگید عوارضش چیه؟ چرا نباید خورد در ماه آخر؟

پاسخ دکتر فاطمه واثق رحیم پرور، ماما:
شما باید درجریان باشید که آمپول بتامتازون را زمانی دکتر تجویز می کند که مادر مشکوک به زایمان زودرس باشد به همین دلیل با زدن این آمپول می توان جلوی بارداری زودرس را گرفت اما در مورد چای زعفران این مسئله وجود دارد که مصرف آن به مقدار زیاد می تواند در دوران حاملگی چه در ماه های اول و چه در ماه آخر خطرناک باشد و باعث سقط جنین شود به خصوص که عوارض آن در ماه آخر بیشتر است ولی فکر نمی کنم که شما زیاد از این ماده مصرف کرده باشید چون خوردن یک و یا دو استکان چای زعفران نمی تواند برای شما و جنینتان مشکل ساز باشد. در کل جای نگرانی وجود ندارد اما برای اطمینان بیشتر به شما توصیه می کنم برای معاینه به یک متخصص زنان و یا ماما مراجعه کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 215 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟