نزدیکی در بارداری با کاندوم

۵-۱۲۹٫jpg

سوال بارداری: 27 ساله هستم و طبق سونوگرافی سن بارداریم 6 هفته و 4 روز هست. روابط زناشویی در دوران باردای چه تغییری باید بکنه؟ در دوره بارداری، مقاربت باید با استفاده از کاندوم انجام بشه یا بدون اون هم ایرادی نداره؟

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست گرامی نزدیکی در بارداری به طور کلی ممانعتی ندارد به این شرط که شما تهدید به سقط یا زایمان زودرس نباشید، علائم خطری مانند خونریزی و لکه بینی و… نداشته باشید. متاسفانه ما شرح حالی از شما نداریم و نمی دانیم چه سوابقی از نظر خانوادگی و فردی داشته اید تا بدانیم که آیا استراحت لگنی برای شما ضرورت دارد یا خیر اما احتمالا پرشک شما در بررسی های اولیه اش با موردی مواجه بوده که توصیه را به شما کرده است. بنابراین بهتر است در خصوص این مورد با پزشک تان مشورت کنید.
اگر منظورتان این است که در دوران بارداری ترشحات مرد داخل واژن ریخته شود، ما توصیه می کنیم که این اتفاق نیفتد و شما در نزدیکی هایی که در دوران بارداری دارید از یک روش جلوگیری مناسب استفاده کنید چون پروستاگلاندین های موجود در ترشحات مرد می تواند منجر به تحریک انقباضات رحمی شود.

منبع: نی نی بان

نزدیکی در بارداری با کاندوم

به اشتراک بگذارید:  
شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

بهترین قرص ضد بارداری چیستراههای سقط جنین 1 ماهآزمایش بارداری مشکوکدلیل ناباروری ثانویهحاملگی تعیین جنسیتحاملگی پرخطرمصرف هویج بارداریبخیه ی زایمان طبیعیقرص ضدبارداری برای کیستکاندوم سایز بزرگدرمان سردردهای حاملگیدرمان رفلکس بارداریبارداری از روی شرتمرخصی زایمان 9 ماه مجلسبارداری هفته به هفته دو قلوروش زایمانسقط جنین تا چند ماهگی جایز استبیمه خدمات ناباروریزن باردار پریود میشود؟بارداری هفته 36مصرف دارو هنگام بارداریزایمان در 7 ماهگیبارداری هفته به خفتهمرکز ناباروری جهاد دانشگاهی خوزستانزایمان توی ابتست حاملگی در آی وی افآزمایش هورمون بارداریسقط جنین 2ماههفته بیست و سوم بارداریکاندوم حساسیتدرمان گیاهی لک حاملگیدرمان استفراغ بارداریهفته یازدهم بارداری تغذیهبارداری 36 هفتهباردار ی هفته به هفتهناباروری مردانهفته 40 بارداری نی نی سایتحاملگی روش ivfترشح در هفته 3 بارداریزایمان با لیزر

نی نی سرچ