افسردگی، عذاب وجدان و گریه در بارداری!

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 22 سال دارم. در هفته 23 بارداری هستم. من افسردگی شدید دارم و دیروز اصلا حالم خوب نبود و با مشت چند بار تو شکمم زدم. دیروز تا حالا لکه بینی نداشتم. جنین هم تکان می خورد ولی کمتر از قبل است. مشکلی برای جنین پیش آمده یا نه؟ خیلی عذاب وجدان دارم و خوراکم گریه شده است.

پاسخ دکتر بهرام ایروانی، متخصص زنان زایمان و نازایی:
بهتر است که آرامش خود را حفظ کنید تا افسردگی و مشکلات روحی بیش از این تشدید نشود. در این شرایط مهم ترین اتفاق این است که جنین حرکت نداشته باشد و شما لکه بینی و خونریزی داشته باشید، که گویا هیچ یک از این علائم را نداشتید. به احتمال خیلی زیاد جنین شما سالم است ولی برای اطمینان بیشتر به دکتر خود مراجعه کنید و معاینه شوید تا با شنیدن صدای قلب نوزاد و انجام سونوگرافی نگرانی شما بر طرف شود.
افسردگی باید جدی گرفته شود و نسبت به درمان آن حتما اقدام کنید. بهتر بود پیش از اقدام به بارداری درمان های لازم را انجام می دادی و با مشاوره یک روان پزشک قصد باردرای می کردید. در حال حاضر هم دیر نیست و برای ادامه بارداری نیاز به درمان دارید. نوع درمان بستگی به تشخیص روان‌ پزشک و سطح بیماری دارد، که با روان درمانی یا با دارو درمانی انجام می شود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫67 از 5)

۹۵/۰۵/۲۰ 186 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟