پله باعث زایمان زودرس می شود؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: من در هفته 30 بارداریم و دکترم گفته سر جنین پایین است آیا بالا رفتن از پله باعث زایمان زود رس می شود؟ من به دلیل شاغل بودن مجبورم در روز دو بار پله های خانه ام را که حدود 20 تا 30 هست را طی کنم در سن 34 سالگی هستم و در آزمایش دیابت fbs برابر 88، blood glucose(60 برابر 195 و blood glucose(120) برابر با 138 بود و حالا دکترم گفته قندت بالاست و باید بیاسد پایین تا بتوانم آمپول جهت جلوگیری از زایمان زود رس برایت تجویز کنم.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز اگر در معرض زایمان زودرس هستید که باید به صورت متعارف استراحت داشته باشید و زیاد بالا و پایین رفتن از پله هم می تواند شما را متحمل فشار اضافی کند. در خصوص بخش دیگر سوال تان هم باید حتما وضعیت قند خون تان را با استفاده از رژیم غذایی درست و اصولی تنظیم کنید و از مصرف قندهای ساده پرهیز داشته باشید تا پزشک تان آمپول های کورتونی را برای رسیدن ریه های جنین برای شما تجویز کنند. پیشنهاد بنده به شما این است که زیر نظر یک مشاور تغذیه رژیم بگیرید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 205 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟