زنان باردار می توانند گوشت بلدرچین بخورند؟

۱-۲۸٫jpg

تیر‌نگ سیستانی متخصص تغذیه در خصوص نکات تغذیه ای که حتما باید توسط زنان باردار مورد توجه قرار بگیرد گفت: زمانی که دارای سابقه خانوادگی دیابت، دیابت بارداری و یا حتی احتمال خطر ابتلا به آن را دارند باید از نظر تغذیه ای تحت نظر پزشک متخصص قرار بگیرند.

وی در رابطه با باورهای غلط که در طی دوران بارداری بین مردم جا افتاده است تصریح کرد: برخی فکر می کنند باید در این دوران 2 برابر مصرف روزهای عادی خود غذا مصرف کنند و اکثرا در این اندیشه‌اند که مواد غذایی معجزه‌آسایی وجود دارد که دارای تأثیر فوق العاده بر جنین است که از جمله آن ها می توان به گوشت بلدرچین و… اشاره کرد که نه تنها اثر مثبت ندارند بلکه ممکن است خطراتی را هم برای مادر و هم جنین در پی داشته باشند.

این متخصص تغذیه با بیان این که وزن مادر در هر 3 ماه از دوران بارداری متفاوت است افزود: این تفاوت بستگی به قد و وزن بدن مادر دارد و شرایط مادر پیش از بارداری و جنین بارداری تعیین کننده وزن وی خواهد بود.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش مصرف لبنیات جهت جذب کلسیم اظهار کرد: مصرف منابع غذایی که برای جذب کلسیم اختصاص یافته‌اند مانند شیر باید در این دوران بیشتر شود برای مثال از 2 لیوان به 3 لیوان در روز افزایش یابد و در صورتی که مادر به هر طریقی نتواند آن را دریافت کند باز هم مکمل بهترین جایگزین خواهد بود.

سیستانی پیرامون بهترین مواد غذایی مورد نیاز برای مادر گفت: در طی این دوران مصرف آهن، کلسیم، اسید فولیک و همچنین برخی ویتامین ها که تا قبل از بارداری زیاد حائز اهمیت نبود “ما‌نند ویتامین D” افزایش می یابد و با توجه به این که این ویتامین ماده تأمین کننده ندارد از طریق مکمل ها برای مادر قابل دریافت است.

همچنین زمانی که در بارداری نخست خود هستند و حالت تهوع در آن ها زیاد بروز می یابد باید غذا را به مقدار کم و به دفعات مصرف کنند و در صورت لزوم می توانند از داروی ضد تهوع که دارای اثر بدی بر جنین نیست استفاده نمایند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

زنان باردار می توانند گوشت بلدرچین بخورند؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

آزمایش های قبل از بارداری چیستتاثیر قرص ضد بارداری اورژانسی بر قاعدگیلباس زایمان طبیعیراههای سقط جنین زیر یک ماهکاندوم شیاردارسرماخوردگی در بارداریبارداری غذاهای ممنوعهآزمایش بارداری باید ناشتا باشدهر هفته بارداری چند روز استبارداری لباس شبهفته های بارداریبارداری هفته به هفته در نی نی بانبارداری 36 هفتهماهی باردار گوپیتهدید به سقط جنینحاملگی پرخطرهفته 28 بارداریبارداری هفته به ففتهسقط جنین 9 ماههقرص ضد بارداری روش اورژانسیدرمان خارش بارداری در طب سنتیخانم باردارباردار مردعلا م باردارشدنحاملگی قبل از ازدواجبارداری گوجهذکرهنگام زایمانآزمایش پلاکت خون در بارداریبارداری طب سنتیزایمان فیزیولوژیک در شیراز2 هفتگی بارداریآزمایش هفته 13 بارداریبارداری هفته به هفته عکس واقعیزایمان عکسبارداری فلوکستینحاملگی و پرواز با هواپیما3 ماهه آخر حاملگیحاملگی پس از زایمانخوردن و نخوردن حاملگی4 هفتگی حاملگی

نی نی سرچ