بارداری ناخواسته و خطر مصرف نکردن اسید فولیک

۷-۲۱۲٫jpg

در هفته پانزده بارداری هستم و تازه فهمیدم ناخواسته باردار شده ام. در این پانزده هفته هم که اسید فولیک و مکمل ویتامین نخوردم یعنی به لوله های عصبی جنینم آسیب رسیده است؟ اگه مشکلی پیدا کرده باشد در سونو مشخص می شود؟ امروز دکتر برایم فقط پریناتال تجویز کرد.

پاسخ دكتر احمد ساعدی، متخصص تغذيه و رژيم‌درمانی:
مهم‌ترین ریز مغذی که نباید مصرف آن را فراموش کرد اسید فولیک است. توصیه می‌کنم خانم‌ها از همان ابتدا بعد از ازدواج مصرف اسید فولیک را آغاز کنند زیرا قرص‌ های جلوگیری از بارداری خود متابولیسم اسید فولیک را کم می‌کنند و در عین حال احتمال بارداری ناخواسته وجود دارد و کمبود اسید فولیک در بارداری بسیار عارضه‌ آور است. اسید فولیک ريز مغذی كليدی برای پيشگيری از بروز نقص‌های لوله عصبي و تولید سلول های جدید در جنين است. توصیه می‌شود مصرف اسيد فوليك از سه ماه قبل از اقدام به بارداری آغاز و در طول بارداری تا پایان سه ماهه نخست روزانه حداقل ۴/۰ تا ۱ ميلي‌گرم اسید فولیک مصرف شود. اگر با خوردن مکمل دچار مشکل می‌شوید بروكلی، نخود سبز و اسفناج منابع طبیعی و خوب اسيد فوليک هستند اما خودسرانه مصرف اسید فولیک را کنار نگذارید‌. با پزشک زنان در این زمینه مشورت کنید .می توانید از شرکت دارویی دیگری اسید فولیک تهیه کنید و بسنجید آیا تغییری در حالات شما پیش می آید یا خیر.

پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز از همین حالا باید مصرف اسید فولیک را شروع کنید. در صورت لزوم بعد از سه ماهه اول بارداری سایر مکمل ها برای شما تجویز خواهد شد. در حال حاضر مهم ترین اقدام شما مراجعه به متخصص زنان و انجام بررسی های اولیه بارداری است. در تمام طول بارداری تحت نظر باشید و مراقبت های روتین را انجام دهید. ان شاء الله که مشکلی برای تان پیش نمی آید.

بارداری ناخواسته و خطر مصرف نکردن اسید فولیک

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

کاندوم حساسدر هفته اول بارداری چه بخوریمراههای حاملگیقرص ضد حاملگی بعد از حاملگیبارداری چند هفته استصبحانه حاملگیآزمایش حاملگی پس از ivfمشکوک ب بارداریبارداری در 60 سالگیبارداری پرخطرعوارض قرص ضد بارداری ال دیمصرف ترشیجات در زمان بارداریبهترین راه درمان تهوع حاملگیبیمارستان ناباروری یزدتهوع در هفته 7 بارداریبارداری هفته به ففتهبارداری هفته به هفته هفته سی و چهارمآزمایش هورمون قبل از بارداریحاملگی لباسمصرف کلوتریمازول در حاملگیحاملگی تعبیر خواببارداری در سن 45 سالگیبارداری و پرواز با هواپیمازایمان اسانخوردن قارچ حاملگیبارداری هفته به هفته 36قرص ضد حاملگی و ریزش موحاملگی عکسبارداری فوایدنخوردن ماهی در باردارییوگای بارداریدرمان ورم پا بارداریدرمان پلاکت پایین بارداریقصد بارداریدرمان ضعف حاملگیدرمان قند حاملگیهفته ی23 بارداریهفته 31 بارداری تغذیهبارداری حضرت مریمدرمان سرماخوردگی در حاملگی

نی نی سرچ