زایمان زودرس برای نوزاد خطرناک است؟

pregnancy-qa

سوال بارداری: هفته 32 بارداری هستم، برای بررسی علل دردهای لگنی خودم که بسیار آزاردهنده هستند، به تشخیص پزشک معالجم برای سونوگرافی مراجعه کردم، سونوگرافی چند روز پیشم نشان داده که دهانه رحمم کمی باز شده، پیشنهاد شما برای پیشگیری از زایمان زودرس چیست؟ اگر زایمان زودتر از موعد اتفاق بیفتد آیا بچه سالم می ماند؟

پاسخ دکتر فهیمه قطبی زاده وحدانی، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز، اصلا نمی شود زایمان زودرس را پیش بینی کرد، علاوه بر آن زایمان زودرس بستگی به این دارد که سن حاملگی چقدر باشد،اما باید این را گفت تولد نوزاد هر چه قدر زودتر اتفاق بیفتد، احتمال بروز مشکلات جدی برای نوزاد بیشتر خواهد بود، در خصوص رحم باز هم نگران نباشید چون برخی از زنان باردار با وجود باز بودن دهانه رحم تا آخر به بارداری خود ادامه می دهند و به راحتی زایمان می کنند، اما برای شما دوست عزیز توصیه می کنم با استراحت و مصرف دارو همچنین انجام سونوگرافی اقدامات لازم را جهت درمان لگن انجام دهند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 176 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟