بارداری ام ناخواسته بود، ماه سوم فهمیدم!

pregnancy-qa

سوال بارداری: من در ماه سوم بارداری به سر می برم و تازه فهمیدم که باردارم! بارداری ام ناخواسته بوده و هیچ گونه برنامه ریزی نداشتم. امروز سونو انجام دادم دکتر مورد خاصی نگفت، فقط قرص پرینتال برایم تجویز کرد. اینکه در این سه ماه اسید فولیک نخوردم مشکلی برای جنینم پیشمی آید؟ اگر مشکلی پیش آمده باشد در سونو دیده می شود؟ قبل از بارداری هم اسید فولیک نمی خوردم!

پاسخ دکتر مرضیه بهنام، متخصص زنان، زایمان و نازایی:
در حال حاضر که باردار هستید و باید مراقبت های بعد از این را به درستی رعایت کنید. مواد تشکیل دهنده قرص اسید فولیک انواع میوه و سبزی وجود دارد. در صورتیکه همواره تغذیه مناسب و کامل داشته اید، احتمال بروز مشکلات در ادامه بارداری برای شما به حداقل می رسد. در حال حاضر زیر نظر متخصص باشید تا شرایط شما به طور مرتب سنجیده شود. به توصیه های پزشک خود عمل کنید. تا هفته 20 به مصرف قرص اسید فولیک ادامه دهید و از هفته 16 ویتامین پرینال را شروع کنید. سونوگرافی های روتین بارداری را انجام دهید تا در صورت وجود هرگونه مساله ای اقدامات لازم را تحت نظر پزشک پیگیری کنید.

اگر می خواهید بیشتر درباره این موضوع آگاهی داشته باشید، به اینجا بروید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 4٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 227 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟