زایمان سخت نشانه تولد دختر است یا پسر؟

۳-۲۲۵٫jpg

دکتر سلام: زایمان نوزاد پسر برای مادران و پزشکان به مراتب دشوارتر است تا زایمان نوزاد دختر. به نقل از نشریه پزشکی بریتانیا، تولد نوزاد پسر‌ نیازمند است به دخالت بیشتر پزشکان، استفاده از انبرک برای بیرون کشیدن نوزاد، کمک گرفتن از داروهای ضد درد و حتی عمل سزارین.

ماما های قدیمی با راه های مختلفی بدون نیاز به سونوگرافی جنسیت جنین را تعیین می کردند آن ها معتقد بودند درد زایمان طولانی و زایمان سخت نشانه پسر دار بودن است.

محققان در جدیدترین مشاهدات خود به نتیجه رسیده اند که وقتی مادر نوزاد پسر به دنیا می آوزد بیشتر درد می کشد. مطالعات اخیر محققان نشان می دهد مادری که فرزند او پسر است هنگام زایمان درد بیشتری می کشد و زایمان سخت تری دارد.

بررسی ها نشان می دهند، محققان این واقعیت را صد درصد نمی دانند و می گویند کم نیستند مادرانی که هنگام به دنیا آوردن دخترشان نیز درد می کشند و زایمان طولانی را تجربه می کنند.

بررسی های آن ها زجر کشیدن بیشتر مادر در زمان پسرزایی را تایید کرده است اما هنوز محققان نمی دانند دلیل اصلی این اتفاق چیست.

نتایج مطالعات نشان می دهند، مادران در دوران بارداری باید از هرگونه استرس و تنش عصبی و روحی به دور باشند زیرا استرس و اضطراب باعث می شود کودک زودتر به دنیا بیاید و رشد کافی نیز نداشته باشد.

زایمان سخت نشانه تولد دختر است یا پسر؟

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

تست بارداری 1000بارداری تپش قلببارداری زمانآزمایشات ضروری بارداریراههای صحیح باردار شدنمصرف خاکشیر در اوایل بارداریتست بارداری بعد از سقط جنینخوردن گوجه در بارداری ضرر داردهفته پانزده بارداریحاملگی جلوگیری طبیعیخاطرات حاملگی و زایمانزایمان ودردسایت ناباروریسقط جنین در سه ماهه اولآدرس مرکز ناباروری یزدمصرف سیگار قبل از بارداریتاریخچه ناباروریراههای سقط جنین 2 ماههبارداری از روی شرتحاملگی چگونه اتفاق می افتدآزمایشات زمان حاملگیمصرف آسپرین قبل از بارداریداروهای ضد ناباروریکاندوم زنانه همراه با عکسدرمان طبیعی لک بارداریایا ناباروری مردان درمان داردهفته 31 بارداری ماه چندمدرمان خارش حاملگی در طب سنتیحاملگی 29 هفتهجواب آزمایش بارداری مثبتدر هفته 5 بارداری چه بخوریمباردار شدن سحر قریشیبارداری لباس شببهترین راه درمان تهوع بارداریباردار شدن دخترهفته هجدهم بارداریخوردن ماهی بارداریتست بارداری با ادرار2 هفتگی حاملگینخوردن گوشت در حاملگی

نی نی سرچ