تعیین روز تخمک گذاری برای دختردار شدن

pregnancy-qa

سوال بارداری: ۲۶ سال سن دارم و قصد دارم بچه دار شوم. اول اینکه می خوام بچه ام مهر ماه سال بعد دنیا بیاد و دوم اینکه بچه ام دختر بشود. زمان پریودیم هم تقریبا ۳۴ روز است. یعنی فاصله روز اول پریودیم تا پریودی بعدی ۳۴_۳۵ روز است که بعضی وقتا این ور اون ور می شود. یعنی زمان تخمک گذاریم را دقیق نمی دونم.

پاسخ دکتر فریبا الماسی، متخصص زنان و زایمان، فلوشیپ لاپاراسکوپی و استاد دانشگاه:
این نکته را هم بهتر است بدانید که بارداری در هر زمانی که اقدام می کنید ممکن است رخ ندهد. به طور کلی افرادی که بدون جلوگیری و با شرایط نرمال اقدام به بارداری می کنند در ماه اول ۲۵ درصد شانس بارداری وجود دارد و در ۶ ماه اول ۵۰ درصد این شانس وجود دارد. برای همین اقدام به بارداری کنید شانس بارداری شما در ماه ها اول اقدام کمی پایین است، البته به این معنا نیست که بارداری ممکن است رخ ندهد، رخ می دهد اما شانس بالایی ندارد. با این حال توصیه می شود قبل از اقدام به بارداری تمام آزمایشات قبل از بارداری را انجام دهد. همچنین توصیه می شود که قرص اسیدفولیک را مصرف کنید. برای دختر دار شدن با پزشک خود مشورت کنید. همچنین خوردن موادغذایی حاوی کلسیم، منیزیوم و لبنیات می تواند کمی تاثیرگذار باشد. همچنین برای تعیین روزتخمک گذاری می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید.

اگر می خواهید بیشتر درباره این موضوع آگاهی داشته باشید، به اینجابرود.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 3٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 265 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟