اقدام به بارداری کنید ولی به یک شرط

pregnancy-qa

سوال بارداری: چهار ماه پیش یک سقطدر هفته هفتم بارداری داشتم. جنین به دلیل ضعیف بودن در لوله فالوپ خود به خود دفع شد. حالا شوهرم تحرک اسپرمش با دارو بهتر شده ولی باز هم باید بهتر شود. اسپرم های مرده اش 57 درصد است. این ماه می توانم اقدام به بارداری کنم یا امکان سقط وجود دارد؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
در صورتی که در بارداری اول تان جنین در لوله فالوپ تشکیل و سپس دفع شده است، قبل از این که اقدام به بارداری بعدی کنید، بهتر است ابتدا یک عکس رنگی از رحم و طبیعی بودن آن و لوله های رحمی بگیرید. در صورتی که قطر لوله ها و ساختمان رحم طبیعی بودند، بارداری اشکالی ندارد. بارداری در لوله فالوپ گاهی لوله را پاره می کند و نیاز به عمل جراحی دارد. در مورد اسپرم های مرده همسرتان نیز زمانی که آزمایش اسپرموگرام مناسب نباشد، باید به فاصله دوماه دوباره باید تکرار شود. توصیه می کنم همسرتان به یک ارولوژیست مراجعه کنند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 2٫67 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 196 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟