اقدام به بارداری، با وجود دیابت

۴-۱۳۴٫jpg

یک خانم مبتلا به دیابت چگونه می تواند برای بارداری آماده شود؟
باید از چند ماه قبل از بارداری خود را آماده کند:

1- باید در این ماه ها با دقت زیاد قند خون خود را تحت نظر بگیرد و آن را تنظیم شده نگه دارد.
2-با متخصص تغذیه مشورت کند و فهرستی از غذاهایی که حین بارداری می تواند از آنها استفاده کند، تهیه کند.
3-اگر به دیابت نوع دوم مبتلاست و قرص مصرف می کند، باید بداند در دوران بارداری به جای قرص از انسولین استفاده کند و پیش از آغاز بارداری لازم است که نحوه تزریق آن را یاد بگیرد.
4-اگر تا به حال یاد نگرفته، اکنون دیگر وقت آن رسیده شیوه استفاده از دستگاه های اندازه گیری قند خون در منزل را یاد بگیرد.
5- علائم افت قند خون و نحوه کنترل آن را بشناسد.
6- فعالیت ورزشی متعادل و متناسب را آغاز کند و علاوه بر اینها، مانند هر خانم دیگری که قصد باردارشدن دارد، باید مصرف قرص اسید فولیک و آهن را از قبل از بارداری آغاز کند.

منبع:شفا آنلاین

اقدام به بارداری، با وجود دیابت

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین در هفته دوم بارداریبارداری حساسیتتست حاملگی در منزلدرمان کم خونی بارداری طب سنتیزن باردار و هواپیماهفته 18 بارداری تغذیهکی حاملگی مشخص می شودبارداری تصاویربارداری 22 هفتهجنین سقط شده در هفته پنجمسایت ناباروری قمتجربیات ناباروریخوردن شلغم در زمان حاملگیلحظه زایمانسقط جنین یک ماهه با شیافزایمان جفتبهترین درمان تهوع بارداریبارداری 2قلوییزایمان حشراتهفته بارداری 19زایمان سزارین فیلم2 هفته اول بارداریتست حاملگی بعد از iuiحاملگی کم خونیزایمان یعنی زاییدندانلود رایگان بارداری هفته به هفتهحاملگی و آزمایش خون منفیبارداری بدون دخول ممکن است؟حاملگی با آمپول فوستیمونزنان باردار ایرانیمصرف قرصهای ضد بارداریزایمان سزارین اپاراتهفته سی وهفتم بارداریبارداری فولیکولتست بارداری در زمان پریودتست بارداری خارج از رحمحاملگی سالمهفته 23 بارداریخوردن کنجد در زمان بارداریآزمایش بارداری بتا

نی نی سرچ