دردهای پریود را دارم ولی پریود نمی شوم!

pregnancy-qa

من پريود نامنظم دارم. شش ماه كه اقدام به بارداري كردم. از ماه چهار اقدام به بارداری دوفاستون خوردم. ماه بعد پریود نشدم. دكتر برایم متفورمين با آزمايش بتا نوشت كه منفي بود. یک ماه و نیم که پریود نشدم حالا بايد آمپول بزنم. دردهاي قاعدگي هم چند روز که دارم.

پاسخ دکتر فاطمه نجار، جراح و متخصص زنان و زایمان:
شما یک سال فرصت دارید تا باردار بشوید. برای یک زن و شوهر کاملا نرمال و سالم در هر ماه فقط ۲۵% شانس بارداری وجود دارد. باید به متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام آزمایش و سونوگرافی از نظر تخمدان پلی کیستیک یا اختلالات هورمون بررسی شوید و اقدامات لازم برای شروع خونریزی برای شما انجام شود. با توجه به اینکه قصد بارداری دارید، توصیه می کنم که پریود خانم بیش از این به تاخیر نیفتد تا دچار مشکل و عوارض جانبی بعدی نشوید.
احتمال دارد که به خاطر اضطراب و نگرانی و این اتفاق برای شما افتاده باشد. دردهای پیش از قاعدگی هم معمولا نشانه تخمک گذاری هستند و این علامت خوبی است که نشان می دهد تخمک گذاری شما به خوبی انجام شده است.
با توجه به تجویز پزشک لازم است آمپول پروژسترون تزریق شود تا خونریزی شروع شود، اگر ۸ روز از تزریق آمپول پروژسترون گذشته و هنوز پریود نشدید حتما باید آزمایش بارداری بدهید. در صورتی که مطمئن شدید باردار نیستید متوجه می شویم دوز دارویی که استفاده کرده اید پایین بوده و باید دوز پروژسترون را بیشتر کنید تا پریود اتفاق بیفتد. اگر با بالا بردن دوز دارو باز هم پریود نشدید باید بررسی های دقیق تری صورت بگیرد تا متوجه بشویم چرا پریود نشده اید.
من توصیه می کنم اگر اضافه وزن دارید با کاهش کالری دریافتی و افزایش فعالیت بدنی وزن خود را کاهش دهید. در صورتی هم که آزمایش دادید و حامله بودید، نگران نباشید آمپول های پروژسترون به جنین آسیبی نمی رسانند.

منبع: نی نی بان

دردهای پریود را دارم ولی پریود نمی شوم!

به اشتراک بگذارید:  
لباس بارداری طرح نی نی

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟


روی موضوع دلخواه کلیک کنید تا مقالات مرتبط با آن را ببینید.

سقط جنین تا چند ماهگی جایز استزایمان طبیعی در ایرانعلت سقط جنین در 7 ماهگیزایمان حیوانات کلیپداروی گیاهی ناباروریتحقیق درباره ی نازاییآزمایش قند بارداریآزمایشهای قبل حاملگیبارداری در سن 45 سالگیعلائم حاملگی 2 قلوآزمایش حاملگی باید ناشتا باشدخوردن زیتون در بارداریخوردن تخمه در بارداری ضرر داردزایمان حشراتسقط جنین در ایرانعلایم بارداری یک هفته بعدازلقاحدوران بارداری هفته به هفتهمصرف آسپرین قبل از بارداریآزمایش پیش حاملگینخوردن اسیدفولیک در بارداریتست بارداری ناشتاداروهای سقط جنین زیر یک ماهبارداری تپش قلبهفته چهاردهم بارداری دو قلوبارداری خارج از رحم درمانروشهای حاملگی دوقلوحاملگی آسانهفته 34 بارداریهفته 6 بارداری دوقلوییسن نازایی در زنانآزمایش دیابت حاملگی ناشتابارداری کم خونیمصرف قرص ضد بارداری بعد از سقط3 ماهه سوم بارداریآزمایش قندخون حاملگیدیه سقط جنین 4 ماههزایمان شکم دومحاملگی 23 هفتهبرای باردارشدن چ بایدکردبارداری هفته به هفته پنجم

نی نی سرچ