قصد بارداری دارید، باید آمپول بزنید تا پریود شوید

pregnancy-qa

سوال بارداری: من دو سال و نيم ازدواج كردم و از اول پريودم نامنظم بود. شش ماه اقدام به بارداری كردم كه هنوز موفق نشدم. از ماه چهار بود كه قرص دوفاستون خوردم. الان یک ماه و نيم كه پریود نشدم. آزمايش دادم بتام ٠.٩ بود و سونوگرافی هم نرمال بود. دكترم بهم ماه قبل قرص متفورمين با داروی درمان عفونت داد. من چيكار كنم تا پریود بشوم آيا بايد آمپول بزنم؟

پاسخ دکتر سید محمد هاشم علوی، متخصص زنان و زایمان:
شما یک سال فرصت دارید تا باردار بشوید. برای یک زن و شوهر کاملا نرمال و سالم در هر ماه فقط ۲۵% شانس بارداری وجود دارد. باید به متخصص زنان مراجعه کنید و با انجام آزمایش و سونوگرافی از نظر تخمدان پلی کیستیک یا اختلالات هورمون بررسی شوید و اقدامات لازم برای شروع خونریزی برای شما انجام شود. با توجه به اینکه قصد بارداری دارید، توصیه می کنم که پریود خانم بیش از این به تاخیر نیفتد تا دچار مشکل و عوارض جانبی بعدی نشوید.
احتمال دارد که به خاطر اضطراب و نگرانی و این اتفاق برای شما افتاده باشد. دردهای پیش از قاعدگی هم معمولا نشانه تخمک گذاری هستند و این علامت خوبی است که نشان می دهد تخمک گذاری شما به خوبی انجام شده است.
با توجه به تجویز پزشک لازم است آمپول پروژسترون تزریق شود تا خونریزی شروع شود، اگر ۸ روز از تزریق آمپول پروژسترون گذشته و هنوز پریود نشدید حتما باید آزمایش بارداری بدهید. در صورتی که مطمئن شدید باردار نیستید متوجه می شویم دوز دارویی که استفاده کرده اید پایین بوده و باید دوز پروژسترون را بیشتر کنید تا پریود اتفاق بیفتد. اگر با بالا بردن دوز دارو باز هم پریود نشدید باید بررسی های دقیق تری صورت بگیرد تا متوجه بشویم چرا پریود نشده اید.
من توصیه می کنم اگر اضافه وزن دارید با کاهش کالری دریافتی و افزایش فعالیت بدنی وزن خود را کاهش دهید. در صورتی هم که آزمایش دادید و حامله بودید، نگران نباشید آمپول های پروژسترون به جنین آسیبی نمی رسانند.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (3 رای, میانگین: 3٫67 از 5)


۹۵/۰۵/۲۰ 223 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟