باردار نمی شوم، همسرم کلافه شده است!

pregnancy-qa

سوال بارداری: خانمی 26 ساله هستم که هشت ماه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای نگرفتم. حدود دو هفته است در ناحیه تناسلی یک دانه قرمز اندازه عدس و تقریبا آبکی بوجود آمده است، ضمن اینکه همزمان متوجه یک زگیل در صورتم شدم. همسرم هم پشت گردنش تعدادی زگیل دارد. به نظر شما این دانه هم زگیل هست؟ من باید چکار کنم؟ آیا دست از اقدام به بارداری بردارم و ناامید شوم؟ ضمن اینکه همسرم از بچه دار نشدن کلافه شده است!

پاسخ دکتر سید محمد هاشم علوی، متخصص زنان و زایمان:
باید بدانید برای یک زن و شوهر سالم تا یک سال فرصت برای ایجاد باروری موفق قائل هستیم.
زگیل تناسلی در اثر یک نوع ویروس به وجود می آید که در دهانه رحم ایجاد می شود. این ویروس به وسیله تست پاپ اسمیر و تست های خاصی قابل شناسایی و بررسی هست.
با معاينه پزشك باید مشخص شود كه زگيل يا تبخال است و دليل آن چيست. ممكن است در اثر عفونت هاى مقاربتى یا انتقال ویروس بوجود آمده باشدكه نياز به درمان دارويى دارد.
عامل ایجاد زگیل قابلیت تبدیل به یکدیگر را دارند. بنابراین از طریق زگیل روی دست قابلیت انتقال به زگیل تناسلی و ایجاد فاز دوم را دارد
حتما در اولین فرصت هم شما و هم همسرتان به متخصص پوست مراجعه کنید و درمان لازم را دریافت کنید.
ضمن اینکه باروری یک امر دوطرفه است و زن و شوهر به میزان مساوی در ایجاد آن نقش دارند. بنابراین همسرتان باید صبر پیشه کنند و در صورت لزوم هر دو بصورت همزمان تحت بررسی متخصص زنان و زایمان قرار بگیرید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۲۰ 186 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟