افزایش نرخ مرگ مادران باردار در آمریکا

۱-۲۴۸٫jpg

به گزارش خبرنگار مهر، محققان دانشگاه مریلند دریافتند بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۴، نرخ مرگ و میر مادران باردار کشور آمریکا تا حدود ۲۷ درصد افزایش یافته است.

طبق این تحقیق، در سال ۲۰۱۴ به ازای هر ۱۰۰ هزار تولد، در حدود ۲۴ زن در طول مدت بارداری یا در مدت ۴۲ روز بعد از زایمان درگذشته اند. درحالیکه این رقم در سال ۲۰۰۰، ۱۹ درصد بوده است.

مقامات سازمان فدرال آمریکا هم از افزایش نرخ مرگ و میر مادران باردار خبر داده اند، اما رقم آنها ۱۶ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۰ بوده است.

مارین مک دورمن، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این ارقام بسیار نگران کننده است. با وجود این نرخ مرگ و میر، رتبه آمریکا در بین ۳۱ کشور گزارش دهنده اطلاعات خود به سازمان همکاری و توسعه اقتصادی در رده ۳۰اُم و قبل از مکزیک است.»

وی در ادامه می افزاید: «در مطالعه ما به علت مرگ این مادران پرداخته نشده است. ما فقط توانستیم به اعداد و ارقام دست یابیم.»

اما دکتر نانسی چسچیر برخی فاکتورها را دخیل در میزان افزایش این ارقام عنوان کرده و می گوید: «یکی از دلایل می تواند این مسئله باشد که زنان در آمریکا در سنین بالا بچه دار می شوند، همچنین بسیار احتمال چاقی آنها وجود دارد و دارای مشکلات پزشکی نظیر دیابت و فشارخون بالا هستند.»

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 2٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 258 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟