بالا بردن احتمال بارداری،‌ پله اول

pregnancy-qa

سوال بارداری: من 10 سال هست که ازدواج کردم 5 سال هست که برای بارداری اقدام کردم دو سال قبل دوبار آی یو آی کردم نشد؛ یکی از لوله هام کمی گرفتگی داره پلی کیستیک هستم همسرم هم حرکت اسپرم پایین دارد. الان دکتر بهم گلوکوفاژ داده مصرف کنم با قرص لتروزول آیا تاثیری واقعا دارد؟ ضمنا من هر روز روزی 2 تا گلکوفاژ می خورم همش حالت تهوع دارم آیا طبیعیه؟ راهی برای برطرف کردن این حالت وجود دارد؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:

داشتن حالت تهوع شما می تواند به دلیل مصرف قرص گلوکوفاژ باشد به همین دلیل اگر این مسئله را با پزشک متخصص زنان مطرح کنید، حتما یا دوز مصرفی آن را برای شما کاهش می دهند و هم احتمال دارد که داروی دیگری را جایگزین این دارو برای شما کنند. بله، احتمال دارد که شما با مصرف لتروزول و گلوکوفاي باردار شوید. بعد از اتمام داروهای خود باید دوباره به متخصص زنان مراجعه کنید تا از شما سونوگرافی گرفته شود و مشخص شود نیاز به درمان های کمک باروری برای باردار شدن دارید یا نه.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 5٫00 از 5)

۹۵/۰۵/۱۹ 271 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟