بی بی چک مثبت، اعتماد از بارداری

pregnancy-qa

سوال بارداری: من ۲۹سالمه و پریودهام منظمه. ۹ماهه اقدام به بارداری کردم ولی همسرم کم تحرکی اسپرم دارن و دکتر دارو دادن. این ماه دو سه روز قبل از پریودم بی بی چک زدم دو تا خط پررنگ و کمرنگ شد. دوباره فرداش هم تست زدم دو تا خط شد ولی امروز پریود شدم. علائم بارداری هم مانند حالت تهوع، سرگیجه و درد زیر شکمم داشتم. من باردارم؟

پاسخ دکتر شیرین نیرومنش، متخصص زنان و زایمان:
بی بی چک ممکن است که همیشه اشتباه کند به همین دلیل خیلی توصیه نمی شود که بریا تشخیص بارداری از این روش استفاده شود و بهتر است که شما برای اطمینان از بارداری خود حتما تست بتای سی جی را انجام دهید و اگر جواب بتا مثبت باشد به معنای این است که شما باردار هستید در غیر این صورت که بارداری برای شما اتفاق نیفتاده است. بهتر است که همسر شما به متخصص اورولوژی مراجعه کنند و تحت درمان باشد و اگر شما تا یک سال اقدام به بارداری کردید و باردار نشدید باید به مراکز معتبر ناباروری مراجعه کنید و از روش های کمک باروری برای بارداری خود استفاده کنید.

منبع: نی نی بان

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (1 رای, میانگین: 3٫00 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 299 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟