مواد نگهدارنده در بارداری، عوارض

۱-۲۴۸٫jpg

یک متخصص زنان و زایمان گفت: مصرف مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده می‌تواند به سقط جنین یا زایمان زودرس بیانجامد.یک متخصص زنان و زایمان گفت: مصرف مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده می‌تواند به سقط جنین یا زایمان زودرس بیانجامد. دکتر نجمه فائز اظهار کرد: به طور کلی تمام مسائل محیطی نظیر نور، صدا، بو و … بر روی هیپوتالاموس افراد اثر می‌گذارد و تخمک‌گذاری را در زنان و همچنین مردان تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

زنان باردار مواد نگهدارنده نخورند
وی در پاسخ به پرسشی پیرامون تاثیر امواج و پارازیت‌ها بر ناباروری به ایسنا گفت: در خصوص اثرات امواج تلفن همراه و همچنین پارازیت‌ها نیز مطالعات چندانی صورت نگرفته است، اما در همین مطالعات اندک نیز مشخص شده که این امواج و همچنین مواد غذایی که حاوی مواد نگهدارنده هستند می‌توانند زمینه را برای سقط جنین و همچنین زایمان زودرس فراهم کنند.این متخصص زنان و زایمان ادامه داد: البته بسیاری از عوامل در طولانی تاثیرشان را روی سلامت یا هر فرایند دیگری می‌گذارند و امواج مغناطیسی و رادیویی و… نیز از این دسته‌اند.وی همچنین با اشاره به تاثیر سن مادران باردار در سلامت نوزاد، یادآوری کرد: احتمال سقط جنین، زایمان زودرس و جنین کوچک‌تر از حد طبیعی و… نیز از جمله مشکلات در مادران با سن بالا ممکن است اتفاق افتد، از این رو بهتر است زنان زمان بچه‌دار شدن خود را به تاخیر نیندازند.

منبع:ایسنا

خیلی بدبدمتوسطخوبخیلی خوب (2 رای, میانگین: 2٫50 از 5)


۹۵/۰۵/۱۹ 257 بازدید مقالات بارداری


به اشتراک بگذارید:  

شما هم به جمع هزاران کاربر تقویم بارداری ما بپیوندید!
✓ محاسبه اتوماتیک هفته بارداری
✓ تاریخ سزارین و زایمان طبیعی
✓ تاریخ آزمایشات و غربالگری ها
✓ تصویر جنین در هر هفته
✓ تغییرات جنین در هر هفته
✓ وزن توصیه شده در هرروز بارداری
✓ محاسبه اتوماتیک ماه بارداری
✓ ارائه قد و وزن هفتگی جنین
✓ وظایف زن باردار در هر هفته
✓ و بسیاری امکانات دیگر...

تمام محتوای این سایت شامل اطلاعات پزشکی و بهداشتی، تنها به منظور افزایش سطح اطلاعات عمومی جامعه در حوزه مسائل بهداشتی زنان باردار گردآوری شده و این اطلاعات نباید جایگزین مراجعه منظم زن به پزشک مراقب خود در دوران بارداری باشد. [شرایط استفاده]


نظر شما چیست؟